Warszawa,
20
listopada
2018
|
16:26
Europe/Warsaw

100 smartów trafiło do floty Global Rent a Car

Prawie 100 smartów trafiło do floty Global Rent a Car – czołowego partnera w zakresie wynajmu samochodów w Polsce. To największa w historii flota smartów sprzedana na naszym rynku. Samochody są dostępne w wybranych punktach wynajmu na terenie Polski, m.in. przy lotniskach, oraz za pośrednictwem strony internetowej. Wybór smarta forfour był podyktowany atutami modelu: jakością wykonania oraz zwrotnością.

Od 20 lat, od chwili premiery pierwszej generacji modelu, smart pozostaje klasą dla siebie pod względem zwinnego poruszania się w mieście. Średnica zawracania dwudrzwiowego smarta fortwo wynosi sensacyjne 6,95 m, a czterodrzwiowego forfour – 8,65 m. Najnowsza generacja występuje w wydajnych wersjach benzynowych i z napędem elektrycznym, za sprawą szerszego nadwozia oferuje większy komfort jazdy, a dostępnością systemów inforozrywki i wsparcia kierowcy dorównuje pojazdom wyższych klas.

Smarty triumfują również w dziedzinie maksymalnej przestrzeni, jaką udało się wygospodarować przy tak małych wymiarach – określa to indeks przestrzeni nadwozia, czyli stosunek długości wnętrza do długości nadwozia. Pozwala on porównywać ze sobą przestronność różnych pojazdów. W przypadku smarta osiąga bardzo wysokie wartości: 75% dla modelu fortwo oraz 77% dla forfour.

Teraz na włączenie smarta do swojej floty zdecydowała się firma Global Rent a Car, która działa w ponad 100 krajach świata i systematycznie zdobywa rynek krótkoterminowego wynajmu pojazdów w Polsce. W zeszłym roku zakupiona przez jeszcze większego potentata – Europcar.

Firma Global Rent a Car zawarła umowę na zakup największej jak dotychczas floty smartów w Polsce – 100 egzemplarzy modelu forfour z benzynowym silnikiem o mocy 71 KM. Auta zostały dostarczone z dwoma typami przekładni: manualną lub automatyczną. „Samochody te będą dostępne dla naszych klientów na każdym lotnisku w Polsce” – mówi Piotr Zięcik, prezes firmy. Łącznie Global Rent a Car dysponuje dziś w Polsce flotą 1200 samochodów, oferowanych na wszystkich ważnych portach lotniczych w kraju, od Gdańska przez Warszawę aż po Kraków.

„Standardy Global Rent a Car zakładają, że do naszej flocie trafiają samochody z bogatym wyposażeniem, stąd wybór padł na smarty – ale to nie koniec naszych zakupów na ten rok. Musimy powiększyć naszą flotę o kolejne 800 sztuk, do 2000 sztuk, oraz wymienić prawie 500 aut. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie utrzymać nasze wysokie standardy za atrakcyjną cenę – co niewątpliwe już teraz jest znakiem rozpoznawczym według naszych Klientów.”– przekonuje prezes Global Rent a Car, Piotr Zięcik.

Smarta forfour można wypożyczyć w Global Rent a Car pod adresem https://www.global-rent-a-car.com/pl_pl/. Ceny wynajmu startują od około 110 zł za dobę.