17
sierpnia
2011
|
02:00
Europe/Warsaw

1000 nowych miejsc pracy w fabryce Mercedes-Benz w Wörth

Harmonogram prac fabryki Mercedes-Benz w Wörth został zmodyfikowany tak, aby elastycznie i terminowo reagować na spływające zamówienia. W tym celu w drugiej połowie roku w niemal każdą sobotę uruchamiana będzie dodatkowa zmiana, a do zespołu dołączy 1000 nowych pracowników.

- Decyzja o zatrudnieniu 1000 dodatkowych osób to nie tylko ważny krok w naszych przygotowaniach do uruchomienia produkcji nowego Actrosa, ale i wyzwanie dla całego zespołu - podsumowuje Yaris Pürsün, manager zakładów Mercedes-Benz w Wörth. - W związku z tym od miesięcy pracujemy na pełnych obrotach. Jestem dumny z tego, że każdy pracownik wykazuje się wyjątkowym zaangażowaniem i osobiście traktuje nasze przewodnie hasło: "Trucks you can trust".

Fabryka szuka pracowników w dziale produkcji i logistyki. Pierwsi z nich przekroczą progi zakładu już we wrześniu, a cały proces rekrutacji zakończy się wiosną 2012 roku.

Obok zupełnie nowych osób, brakujące etaty zajmą również dotychczasowi pracownicy tymczasowi. W ramach rekrutacji będą oni zatrudniani na podstawie stałych umów o pracę.

- Nowe miejsca pracy to dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców Wörth - mówi Ulli Edelmann, szef Rady Zakładowej w zakładach Mercedes-Benz w Wörth. - Doskonałe warunki pracy i stałe umowy dają pracownikom poczucie bezpieczeństwa i zaufania, które odczuwają także klienci. Żywię wielki szacunek dla ogromnego wysiłku wszystkich zatrudnionych w fabryce. Każdy z nich wspiera rozwój naszych produktów.

W marcu br. zarząd fabryki i Rada Zakładowa uzgodnili pakiet środków na zwiększenie zatrudnienia o 400 stałych pracowników, 400 pracowników tymczasowych oraz 200 praktykantów. Podjęto także decyzję, że w ciągu najbliższych 4 lat powstaną miejsca pracy dla 100 nowych stażystów.