09
września
2019
|
10:00
Europe/Warsaw

20 Nowych Actrosów w firmie MIRJAN

Podsumowanie

31 sierpnia w siedzibie Auto Partner J.A. Garcarek w Ociążu pod Kaliszem odbyło się uroczyste przekazanie 20 Nowych Actrosów firmie MIRJAN – jednemu z największych producentów i lidera sprzedaży mebli w Polsce i Europie.

Wielkopolską firmę MIRJAN założyli w 1993 roku Mirosława i Jan Rabiega.Od samego początku w jej flocie jeżdżą Mercedesy. Obecnie jest to lider sprzedaży mebli w Polsce i Europie, dysponujący flotą ok. 120 pojazdów. 20 Nowych Actrosów zastąpi w jego taborze modele poprzedniej generacji.

Jan Rabiega, założyciel i właściciel firmy MIRJAN, odebrał nowe pojazdywraz z synem Łukaszem Rabiegą oraz grupą kierowców, którzy od razu po uroczystości zasiedli w kabinach. Dla mnie Mercedes to jest numer 1 wśród pojazdów ciężarowych, ta marka buduje prestiż naszej firmy. Nowy model oferuje wyjątkową stylistykę i bezpieczeństwo dla kierowców. Zamawiamy samochody w dobrym wyposażeniu – chcemy, żeby kierowcy czuli się związani z firmą, wiedzieli, że w zamian za dobre wyniki zapewniamy im wysokiej klasy, komfortowe i bezpieczne miejsce pracy. Dlatego właśnie najlepsi dziś zasiądą w kabinach Nowych Actrosów – mówił Jan Rabiega, odbierając symboliczny kluczyk. Jednocześnie muszę podkreślić,że współpraca z firmą Auto Partner J.A. Garcarek jest rewelacyjna –w zakresie samochodów ciężarowych pracujemy razem już od ponad 20 lat. Dziękujemy za wszystko, co dotychczas udało nam się razem zrobić.

Każdy z 20 Nowych Actrosów 1845 firmy MIRJAN wyposażony jest w kabinę StreamSpace i retarder oraz elektryczną klimatyzację postojową. Tradycyjne lusterka zastąpił innowacyjny system wyświetlaczy i kamer MirrorCam – jedyny taki w seryjnie produkowanych ciężarówkach. Kontrakt obejmuje także umowy serwisowe, w tym usługę Mercedes-Benz Uptime, zapewniającą stały monitoring stanu technicznego floty i umożliwiającą reagowanie zanimw pojeździe nastąpi usterka. Pozwala to na optymalne wykorzystanie flotyi wcześniejsze zaplanowanie wizyty w serwisie tak, aby nie wiązało się toz dodatkowymi przestojami.

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że przedsiębiorcy tego formatu, firmy reprezentujące kompleksowe podejście do biznesu wybierają nasz produkt – podkreślał Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Trucks Polska. Naszym celem jest partnerskie podejście do klientów, zapewnienie takiej jakości pojazdów oraz obsługi, żeby przedsiębiorcy mogli skupić się wyłącznie na swojej działalności – tak dziś działa biznes.

Ciężarówki firmy MIRJAN rozwożą meble po całej Europie. Część z nich powstaje w zakładzie produkcyjnym należącym do przedsiębiorstwa, a część pochodzi od dostawców – sprzedaż odbywa się za pośrednictwem sklepu internetowego Mirjan24.

Jak podkreślił Jan Rabiega, kluczowy parametr w działalności, która opiera się na transporcie, stanowi zużycie paliwa, a pod tym względem Actros jest liderem: Wiemy, że ten samochód ma duży potencjał, przekonaliśmy sięo tym, szkoląc naszych kierowców. System Predictive Powertrain Control bardzo się do tego przyczynia i wraz z systemem Fleetboard pozwala na bieżąco monitorować wyniki. Obecna wersja inteligentnego tempomatu, pozwalająca na użytkowanie go także na drogach lokalnych, dodatkowo ułatwi pracę kierowcom i powinna poprawić spalanie.

20 Nowych Actrosów 1845 polakierowanych na firmowy czerwony kolor już następnego dnia po uroczystości wyruszyło na trasy. Rozwozimy meble tygodniowo do około 2 tysięcy punktów. Nowe Mercedesy będzie więc widać na drogach – dodał Jan Rabiega.

Chciałbym pogratulować firmie MIRJAN zapewnienia kierowcom takiego narzędzia pracy jak Nowy Actros. Inwestycja w najwyższej klasy nowoczesną technologię i jakość świadczy o wielkiej dbałości o pracowników – podkreślił Jan Garcarek. Warto jednak pamiętać, że dziś nie wystarczy stworzyć dobry produkt. Trzeba jeszcze zadbać o to, żeby użytkownicy umieli maksymalnie wykorzystać jego zalety. Dlatego szkolenia kierowców są bardzo istotne. Jednocześnie wiemy, że dla kierowców liczą się dziś nie tylko płace, ale również warunki pracy – jestem przekonany, że Nowe Actrosy to najlepsza inwestycja w pracowników.