16
maja
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

250-ty Mercedes Actros w firmie Demotrans

Maj rozpoczął się w Ostrowie Wielkopolskim od wielkich emocji. Kibice mogli świętować zwycięstwo w polsko-australijskim meczu żużlowym. Świętował również partner imprezy – Mercedes-Benz, uroczyście przekazując firmie Demotrans 250-tą ciężarówkę spod znaku Gwiazdy.

1 maja to historyczna data dla polskiego żużlu. Tego dnia po raz pierwszy w historii zawodów żużlowych, starły się reprezentacje Polski i Australii – należące do ścisłej światowej czołówki. Drużyny obu krajów wjechały na tor na specjalnie do tego celu zabudowanych platformach na ciągnikach Actros, prowadzone przez Klasę G63 AMG 6x6. Było to preludium uroczystości oficjalnego przekazania firmie Demotrans odpowiednio 248-ego, 249-ego i 250-ego samochodu ciężarowego Mercedes-Benz.

Pojazd z numerem 250. Przekazali przedstawiciele Mercedes-Benz Polska oraz Auto Partner J.A. Garcarek w asyście samych mistrzów świata na żużlu - Tomasza Golloba (Mistrz Świata 2010) i Australijczyka Chrisa Holdera  (Mistrz Świata 2012). Temu pierwszemu szczęśliwa Gwiazda przyniosła pomyślność – mecz odbywający się po uroczystości wygrali nasi rodacy.

Firma Demotrans z Oleśnicy to wieloletni klient kaliskiego dealera Mercedes-Benz firmy Auto Partner J. i A. Garcarek. Actrosy od dawna jeżdżą  we flocie tego przewoźnika – teraz przyszedł czas na jej stopniowe odświeżenie. Wydanie kolejnej partii pojazdów dało okazję do odświętnej oprawy – jednym z odbieranych samochodów była 250-ta ciężarówka Mercedes-Benz (w tym 67-ma w tym roku).

Nowe Actrosy firma Demotrans zakupiła dzięki finansowaniu Mercedes-Benz Leasing, i są wyposażone w kabiny StreamSpace z płaską podłogą i dwiema leżankami. Z punktu widzenia strategii marketingowej Auto Partner J.A. Garcarek wybór wydarzenia sportowego jako oprawy do wydania pojazdów firmie Demotrans nie był przypadkowy – na trybunach zawodników dopingowało ok. 10 tysięcy kibiców, w tym wielu przedsiębiorców z branż transportowej i budowlanej, dla których żużel jest jednym z ulubionych sportów.