26
września
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

33 zespoły z całego świata w światowym finale MercedesTrophy 2014

Gdy przed 25 laty odbył się pierwszy turniej golfowy MercedesTrophy, wzięło w nim udział sześć państw Europy. Dziś to globalne rozgrywki dla zaproszonych amatorów, organizowane w 60 krajach i co roku przyciągające ponad 60 tys. uczestników. Łącznie, w ciągu minionego ćwierćwiecza w MercedesTrophy wystartowało niemal milion klientów oraz fanów niemieckiej marki. Na finał jubileuszowej edycji turnieju, trwający do 30 września br. w Stuttgarcie, zaproszono 33 drużyny z całego świata.

"Cieszymy się, że rocznicę MercedesTrophy świętujemy wśród ludzi, z myślą o których powstał ten turniej – z naszymi klientami i entuzjastami gry w golfa. To wyjątkowa dyscyplina sportu, a jej cechy odzwierciedlają nasze produkty" - powiedział dr Jend Thiemer, wiceprezes ds. marketingu i komunikacji oddziału Mercedes-Benz Cars.


Poza udziałem w rozgrywkach goście mają okazję przejechać się najnowszymi modelami niemieckiej marki, odwiedzić w towarzystwie przewodnika firmowe muzeum oraz zwiedzić zakłady Mercedes-Benz Sindelfingen i Mercedes-AMG w Affalterbach.
Atrakcją tegorocznego finału MercedesTrophy jest nowa Klasa S 63 AMG Coupé, którą osobiście zaprezentuje podczas ostatniego wieczoru Ola Källenius, Członek Zarządu oddziału Mercedes-Benz Cars ds. sprzedaży i marketingu.


W ramach finału MercedesTrophy krajowe drużyny zmierzą się w Pucharze Narodów. Czekają je trzy rundy golfa, rozgrywane na polach Schloss Nippenburg, zaprojektowanych przez ambasadora Mercedes-Benz Bernharda Langera, oraz w klubie golfowym Solitude. Dodatkowo prowadzone są indywidualne klasyfikacje poszczególnych graczy.

"Twarzą" tegorocznego finału jest kolejny ambasador niemieckiej marki, Martin Kaymer, który do Stuttgartu przybędzie w poniedziałek, wprost z turnieju Ryder Cup, i weźmie udział w ceremonii wręczenia nagród. Co więcej, uczestnicy MercedesTrophy będą mogli zmierzyć się z nim w konkurencji "Beat the Pro".

Wspomniany już Bernhard Langer, który w tym sezonie wygrał dwa turnieje Senior Tour, pojawi się na imprezie integracyjnej, a kolejny ambasador Mercedes-Benz – poprowadzi niedzielną kolację Wine & Diet, na której serwowane będą wina jego własnej marki "Louis57". Również ci zawodnicy wystartują w konkurencji "Beat the pro".


Uczestnicy MercedesTrophy walczą także o nagrodę specjalną – każdy z nich ma szansę na udział w innym wyjątkowym turnieju golfowym. Nagrodą konkursu "Drive to the Major" jest miejsce w turnieju kwalifikacyjnym "Monday After Event" w konkurencji "Straightest Drive" mistrzostw The Open. Jako oficjalny patron tego najstarszego turnieju golfowego na świecie, Mercedes-Benz daje zawodnikom okazję do wystartowania na tym samym polu, na którym dzień wcześniej będą zmagać się profesjonalni gracze. Co więcej, zwycięzcy zyskają status gości VIP. "Dla każdego fana golfa to unikalna okazja – okazja, by spełnić swoje marzenie" – mówi Adam Scott, ambasador marki Mercedes-Benz, prowadzący "Drive to the Major".

Także w tym roku datki zebrane podczas wszystkich dotychczas organizowanych turniejów MercedesTrophy zasiliły konto Fundacji Laureusa, której Mercedes-Benz jest członkiem założycielskim. Fundacja ta wykorzystuje siłę sportu do rozwiązywania współczesnych problemów społecznych. Na całym świecie wspiera ponad 150 projektów sportowych na rzecz dzieci i młodzieży dotkniętych biedą, wojną, przemocą, uzależnieniem od narkotyków, dyskryminacją czy AIDS.

Tradycyjnie, w niedzielę odbędzie się konkurs "Hole in One", którego szczęśliwy zwycięzca - o ile trafi do 8. dołka za jednym uderzeniem - wygra Mercedesa CLA 250.


W Polsce krajowe zawody MercedesTrophy odbywają się z przerwami już od ponad 10 lat. W tym roku nasz kraj reprezentuje 3-osobowa drużyna w składzie: Grzegorz Gawroński, Przemysław Mazurkiewicz oraz Krzysztof Burdalski.

Czym jest MercedesTrophy?

MercedesTrophy to ekskluzywna seria turniejów golfowych dla klientów i potencjalnych nabywców aut Mercedes-Benz, a jednocześnie – dla miłośników golfa. Co roku bierze w nich udział około 60 tys. osób z ponad 60 krajów. Turniej ma formę trzyetapowych rozgrywek, które rozpoczynają się od zawodów zaproszeniowych na szczeblu krajowym lub regionalnym. Punktem kulminacyjnym jest światowy finał, tradycyjnie organizowany we wrześniu br. w Stuttgarcie. Odbywa się on w oparciu o punktację "Stableford", zgodnie z oficjalnymi przepisami Niemieckiego Związku Golfowego (Deutscher Golfverband - DGV).