Warszawa,
14
listopada
2018
|
13:36
Europe/Warsaw

500. pojazd we flocie firmy Batim to Mercedes-Benz Actros

31 października 2018 w siedzibie firmy Batim w Starym Sączu odbyła się wyjątkowa uroczystość przekazania 500. pojazdu we flocie tego uznanego przewoźnika. Na tabor Batimu składają się różne marki, w tym Mercedesy, których 10 niedawno dołączyło do floty. Jeden z zakupionych w tym roku Actrosów 1845 LS okazał się właśnie 500. pojazdem w firmie.

To wielkie wydarzenie i wyjątkowy dzień w 23-letniej historii Batimu – mówiła, odbierając Actrosa, założycielka i współwłaścicielka spółki, prezes Barbara Edelmuller-Generaux. – Bardzo się cieszę, że tym 500. pojazdem w naszej flocie jest właśnie Mercedes-Benz Actros, bo z tą marką wiążą nas od lat bardzo dobre i ważne relacje. To, że możemy dziś świętować takie wydarzenie, to wielki sukces nas wszystkich tutaj zebranych: całej naszej załogi, spedytorów, kierowców oraz przedstawicieli Mercedes-Benz.

500. Actrosa 1845 LS w kolorze rubinowym uroczyście przekazał Barbarze Edelmuller-Generaux i współwłaścicielowi spółki Januszowi Rembilasowi Janusz Rachwał, Head of Fleet Sales Mercedes-Benz Trucks, Sławomir Kwiatkowski, Head of Dealers Sales Mercedes-Benz Trucks i Bogusław Dzieżok, szef sprzedaży samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive Sp. z o.o. Sp.k.

Jesteśmy dumni z tej współpracy i bardzo się cieszymy, że to właśnie pojazd z gwiazdą okazał się tym jubileuszowym. Dołożymy wszelkich starań, żeby nasza współpraca nadal się rozwijała i mamy nadzieję, że 1000. pojazdem we flocie Batimu również będzie Mercedes – mówił Janusz Rachwał Head of Fleet Sales Mercedes-Benz Trucks.

Spotkanie, którego gospodarzem był Batim, odbyło się w budynku firmy, który powstał zaledwie półtora roku temu. – To najbardziej innowacyjny pod względem energetycznym obiekt tego typu w Polsce – podkreślała prezes Batimu. – Zastosowano tu kompleksowe rozwiązania dotyczące bezcieniowego oświetlenia, ogrzewania i zużycia wody, nawet konstrukcji. To nasz wyznacznik – sięgamy po najwyższą jakość wszędzie, gdzie podejmujemy działania. Dlatego też tak cenimy jakość współpracy z przedstawicielami marki Mercedes-Benz: otwartość, rzetelność i wsparcie, jakiego doświadczamy w codziennych kontaktach. To w transporcie niesłychanie ważne, bo ta branża opiera się w dużej mierze na relacjach między ludźmi. Jest duża konkurencja, silna rywalizacja, dlatego tak istotne jest, żeby po zakupie samochodu mieć zapewnioną profesjonalną i elastyczną obsługę – a tak właśnie jest w Mercedes-Benz – dodaje prezes Barbara Edelmuller-Generaux.

W tym regionie działa dużo wielkich firm, o międzynarodowej skali działania, uznanych markach, ale w branży transportowej liderem jest Batim, to my stanowimy punkt odniesienia i inspirację dla mniejszych podmiotów – mówił Marek Gunia, dyrektor transportu w Batimie. – Jeździmy pojazdami najwyższej klasy. Dlatego ważnym sygnałem i symbolem jest to, że naszym 500. pojazdem jest właśnie Mercedes i że możemy razem ten dzień świętować. Szczerze gratulujemy marce Mercedes-Benz tak dobrego produktu jak Actros, i dziękujemy za tak udane partnerstwo i współpracę.

Actros 1845 LS, który dołączył do floty firmy Batim, najnowszej generacji OM 471, generującym moc 450 KM oraz dysponujący momentem obrotowym 2200 Nm. Wszystko dopełnia zautomatyzowana skrzynia biegów Mercedes PowerShift 3 oraz systemem Predictive Powertrain Control (PPC). Ponadto samochód posiada kabinę BigSpace z płaską podłogą oraz jest wyposażony w innowacyjne systemy bezpieczeństwa m.in. Active Brake Assist 4, Asystent utrzymania pojazdu na zadanym pasie oraz Asystent wspomagania koncentracji. O komfort kierowcy zadba amortyzowany fotel, komfortowe dwa łóżka, klimatyzacja i dodatkowe wodne ogrzewanie.