20
lipca
2011
|
02:00
Europe/Warsaw

87 autobusów Mercedes-Benz Citaro G dla Genewy

87 autobusów Mercedes-Benz Citaro G dla Genewy

  TPG Genewa inwestuje w odnawianie swojego taboru

  Autobusy przegubowe Citaro z silnikiem Euro V/EEV

 

  Stuttgart/Genewa– Daimler Buses wygrał następny duży przetarg. Zleceniodawcą jest Transports Publics Genevois (TPG) ze Szwajcarii. 87 Mercedes‑Benz Citaro będą jeżdzić na 305 kilometrowej trasie po Genewie i okolicach.

Przedsiebiorstwo zatrudnia ponad 1700 pracowników, posiada 82 tramwajów oraz 320 autobusów. Flota firmy składa się głównie z autobusów Mercedes-Benz. Dostawa wygranych autobusów zacznie się we wrześniu br.

 

  Mercedes-Benz Citaro z silnikiem  Euro V/ EEV

Citaro G o długości 17,94 m dysponuje do 150 miejscami pasażerskimi, dlatego nadaje się na szczególnie obciążone trasy oraz ulice o największym ruchu ulicznym. Szybkiej wymianie pasażerów służy niska podłoga na całej długości pojazdu, bezstopniowe wejścia i wyjścia oraz 4 pary szerokich drzwi. Do dyspozycji osób niepełnosprawnych służy miejsce na 2 wózki inwalidzkie. Autobusy są dodatkowo wyposażone w system monitoringu. Posiadają silnik Mercedes‑Benz OM 457 (h) LA o mocy 260 kW (354 KM). Pojazdy spełniają normę emisji spalin Euro V w wykonaniu EEV. Zamontowano w nich systemy bezpieczeństwa, takie jak EBS, ABS i ASR.