08
września
2008
|
02:00
Europe/Warsaw

Agnieszka Radwańska w pięknym coupé Mercedesa

Agnieszka Radwańska w pięknym coupé Mercedesa

Agnieszka Radwańska, która przebojem wdarła się do czołówki rankingu WTA, jeździ nowym Mercedesem CLS. Piękne coupé w kolorze czerwieni mistycznej DESIGNO, o delikatnie zmienionej w najnowszej wersji stylistyce, wyposażone jest w oszczędny, wysokoprężny silnik 320 CDI. Sponsorem naszej najlepszej tenisistki jest firmowy salon Mercedes-Benz Warszawa.

„Jest to samochód moich marzeń. Pierwszy raz zobaczyłam Mercedesa CLS w Berlinie podczas turnieju sponsorowanego właśnie przez Mercedesa. Od tej pory wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. Nawiązalismy kontakt z Mercedes-Benz Warszawa, który zdecydował sie na współpracę. Jestem szczęśliwa, że odbieram ten przepiękny samochód.” – mówi Agnieszka Radwańska.

"Cieszę się, że możemy współpracować z najlepszą polską tenisistką. Tenis to dyscyplina sportu bardzo bliska Mercedes-Benz. Marka wspiera centralnie turnieje męskie z serii ATP, natomiast my w Polsce od lat współpracujemy z Polskim Związkiem Tenisa i Warszawskim Towarzystwem Sportowym DeSki. Własnie na kortach DeSki Agnieszka Radwańska obiera Mercdesa Klasy CLS, a przedtem rozegrała wspólnie z siostrą Urszulą turniej z młodzieżą grającą w tym klubie." - mówi Bogusław Kowalski, prezes Mercedes-Benz Warszawa. 

Mercedes-Benz Klasy CLS
Czterodrzwiowy CLS Coupé dał początek nowemu segmentowi samochodów. Dzięki dopracowanym w 2008 r. detalom jest teraz jeszcze piękniejszy. Nowe elementy stylistyczne dodadają mu świeżości, a technologia LED w światłach poprawia bezpieczeństwo. Ekspresywna forma Mercedesa CLS łączy stylowo sportową elegancję coupé z klasycznym urokiem limuzyny. Charakterystyczne linie boczne i sylwetka Mercedesa CLS, której nie sposób pomylić z żadną inną, dowodzą poczucia estetyki projektantów ze Stuttgartu.

Pieczołowicie dopracowane detale znaleźć można również w nowoczesnym wnętrzu. Zachwyca ono jakością wykonania, wygiętymi liniami i niezwykłą przejrzystością. Szczególnie wyróżnia się zaprojektowana na nowo skórzana kierownica z trzema ramionami i tablica przyrządów, na której białe tarcze zegarów pięknie kontrastują ze powierzchnią deski rozdzielczej. Klasa CLS oferuje także intuicyjną w obsłudze elektronikę pokładową nowej generacji, wyposażoną m.in. w system sterowania za pomocą głosu, a także nawigację całej Europy zapisaną na twardym dysku.

Model CLS 320 CDI z silnikiem V6 o mocy 165 kW/224 KM osiąga wysoki moment obrotowy rzędu 540 Nm, gwarantujący doskonałe osiągi, a przy tym charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa (diesel) wynoszącym od 7,6 do 8,1 l na 100 km. Tak jak wszystkie inne wersje silnikowe, CLS 320 CDI posiada w standardzie 7-biegową skrzynię biegów 7G-TRONIC.