03
września
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Anna Mucha, Toskania i nowe kombi Mercedesa

Znana polska aktorka ma swoje ulubione miejsce na wakacje. "Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, a w moim przypadku - do Toskanii" - uśmiecha się Anna Mucha. W tym roku podczas urlopu towarzyszył jej nowy Mercedes Klasy C Kombi - idealny partner na rodzinne podróże. Teraz Anna jako pierwsza testuje go na polskich - i nie tylko - drogach.

Bella Toscana - włoska kraina słynie z urzekających krajobrazów, historycznej architektury oraz wyśmienitej kuchni. To tu narodził się renesans, stąd pochodzi wielu wybitnych artystów, tu intensywny aromat bazylii i sera pecorino mieszają się ze smakiem wołowiny duszonej w chianti. Rozległe gaje oliwne sąsiadują z kamiennymi willami, a czas... czas jakby staje w miejscu.

Toskania jest wspaniałym kierunkiem na wakacje, i to niejedne. Anna Mucha już po raz kolejny zabrała tam swoje dzieci - Stefanię i Teodora - oraz partnera Marcela Sorę. "Co tu dużo kryć, jesteśmy dość nudni, jeśli chodzi o spędzanie urlopów. Italia, Italia, w tym roku również Italia" - mówi aktorka. "Jesteśmy tu tak często, że mamy swoje lokalne ścieżki, swoje ulubione, ukryte restauracje i inne magiczne miejsca".

Tym razem Annie i jej rodzinie towarzyszył nowy Mercedes Klasy C Kombi. "Lubię patrzeć na ten samochód. Przód ma jak w coupe i mimo dodatkowego bocznego okna również z boku wygląda dynamicznie. No i bagażnik. Klasa C jest bardzo zwrotna, a jednak z powodzeniem mieści ekwipunek dla czterech osób. Najbardziej spodobała mi się jednak funkcja zdalnego otwierania klapy. Nie trzeba odkładać zakupów, wyjmować kluczyka. Po prostu bajka" - wspomina Anna Mucha.

Nowa Klasa C Kombi jest już dostępna w polskich salonach Mercedes-Benz. W porównaniu z poprzednikiem jest nie tylko większa i bardziej przestronna (bagażnik mieści od 490 do 1510 litrów), ale i lżejsza - do budowy jej nadwozia w szerokim zakresie posłużyło aluminium. Na życzenie kombi oferowane jest z dodatkami zarezerwowanymi wcześniej dla większych limuzyn, takimi jak gładzik ułatwiający sterowanie multimediami, wbudowany hotspot, pneumatyczne zawieszenie czy innowacyjne systemy aktywnego bezpieczeństwa.

Ceny nowego modelu startują od 132 600 zł za odmianę C 180 z 1,6-litrową, benzynową jednostką o mocy 156 KM i 6-stopniową skrzynią manualną.