Warszawa,
05
maja
2017
|
17:20
Europe/Warsaw

Arocs na targach AUTOSTRADA POLSKA 2017

Mercedes-Benz Arocs 4148 AK 8x8 został zaprezentowany na Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA. Samochód fimy Mercedes-Benz Polska był do obejrzenia na stoisku firmy KH-KIPPER.

W Kielcach, w dniach 09 – 11 maja 2017r. odbyły się XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA. Są to największe tego typu targi w Europie Środkowo-Wschodniej, dlatego nie mogło tam zabraknąć Arocsa.

Mercedes-Benz Polska wspólnie z producentem zabudów wywrotek, firmą KH-KIPPER, wystawiał podczas targów swój pojazd, 4-osiowego Arocsa 4148 AK 8x8 o dopuszczalnej masie całkowitej 44 tony. Była to świetna okazja do przyjrzenia się bliżej samochodowi wyposażonemu w silnik dysponującym mocą 476 KM, przy maksymalnym momencie obrotowym 2300 Nm, sprzężonego ze zautomatyzowaną skrzynią biegów typu Mercedes PowerShift 3. Współpracuje ona z układem Turbosprzęgła z retarderem, które to jazdę w trudnym terenie czyni łatwą i przyjemną. Dzięki temu układ napędowy Arocsa staje się trwały oraz niezawodny, a serwis zostaje ograniczony jedynie do jego przeglądów. Komfortowa kabina pojazdu w połączeniu z klimatyzacjąi układami filtrowania powietrza do kabiny zapewniają znakomite warunki pracy na terenie budowy. Wysoką dzielność terenową pojazdu zapewniają elastyczna i wytrzymała rama, stały napęd na wszystkie osie na zwolnicach planetarnych wraz z reduktorem oraz resory o maksymalnym nacisku do 16 ton.

Zaprezentowany na targach Mercedes-Benz Arocs jest wywrotką tylkozasypową typu „W1U” przeznaczoną dla transportu ciężkiego. Wykonany jest onz mocnych i twałych blach, podłoga z HARDOX 450 oraz burty z STRENX 700. Dzięki konstrukcji Omega Shape, Arocs ma nisko położony środek ciężkości, co ułatwia jazdę w terenie, ale także wyższą pojemność załadunkową przy niższej burcie zabudowy.

W celu bliższego zapoznania się z Arocsem oraz poznania jego wysokich możliwości zapraszamy do punktów sprzedaży Mercedes-Benz Trucks.