Warszawa,
14
lutego
2019
|
17:33
Europe/Warsaw

Bądź pierwszy! Przetestuj Nowego Mercedesa Klasy B na Jaworzynie Krynickiej

W tym miesiącu na Jaworzynie Krynickiej ponownie gości miasteczko Mercedes-Benz. Miłośnicy sportów zimowych, turyści i okoliczni mieszkańcy mogą z bliska poznać szeroką gamę modeli z gwiazdą – a w dniach 15-17 lutego 2019 roku, po raz pierwszy w Polsce, dołączy do nich nowa generacja Klasy B. Najnowsza odsłona Sports Tourera Mercedesa łączy zwinność kompaktowego hatchbacka z wszechstronnością samochodów kombi i crossoverów, „dorzucając” do tego cały zestaw innowacji, w tym zaawansowane systemy wsparcia kierowcy oraz inteligentną obsługę głosową. Ale powodów, by przetestować nową Klasę B, jest znacznie więcej.

Nowy Mercedes-Benz Klasy B to samochód unikalny w swoim segmencie – na wskroś rodzinny i funkcjonalny, a zarazem wyjątkowo „cyfrowy”. Atuty poprzednich generacji modelu znalazły szerokie uznanie klientów: od czasu wprowadzenia Klasy B w 2005 r. na całym świecie sprzedano ponad 1,5 miliona egzemplarzy modelu. Najnowsza generacja wyróżnia się jeszcze większą wszechstronnością. Niespotykane wrażenie przestronności w kabinie, możliwość elastycznego aranżowania przestrzeni bagażowej i podwyższona, typowa dla crossoverów pozycja za kierownicą spotykają siętu z innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak obsługa głosowa reagującana hasło „Hej Mercedes” czy funkcje jazdy częściowo autonomicznej znanez Klasy S.

Już z wyglądu najnowsza odsłona Klasy B zdradza swoje dynamiczne usposobienie: ma długi rozstaw osi (blisko 273 cm) z krótkimi nawisami, lekko opadającą linię dachu oraz sportowo stylizowany przedni pas. Opływowa karoseria modelu notuje jeden z najniższych współczynników oporu powietrza na świecie – już od 0,24. Wydatnie przyczynia się to do obniżenia zużycia paliwa i poziomu hałasu podczas jazdy z większymi prędkościami.

Klasa B czerpie z nowej Klasy A, i to nie tylko pod względem wzornictwa – jej dopracowany układ jezdny oferuje jeszcze lepszą zwinność przy zwiększonym komforcie jazdy. Bezpośrednie, naturalne reakcje na ruchy kierownicą zapewniają przyjemność z prowadzenia, a sprężyste resorowanie pozwala wygodnie przemierzać dalekie trasy.

Kompleksowa zmiana objęła również gamę silnikową Klasy B – pod maskę trafiły nowe benzynowe i wysokoprężne jednostki z turbodoładowaniem,na życzenie łączone z błyskawicznie działającymi skrzyniami automatycznymi oraz napędem na obie osie 4MATIC.

W dniach 15-17 lutego 2019 roku Klasę B można będzie po raz pierwszy obejrzeć i przetestować na Jaworzynie Krynickiej, a lada dzień pierwsze egzemplarze modelu zawitają do salonów Mercedes-Benz. Jego ceny rozpoczynają się od 132 400 zł za benzynową wersję B 180 (136 KM). Bogata standardowa specyfikacja obejmuje m.in. lekkie obręcze kół o średnicy 16”, kamerę cofania, pakiet integracji smartfona, system multimedialny MBUX, wielofunkcyjną kierownicę obszytą skórą, klimatyzację automatyczną, aktywnego asystenta utrzymania pasa ruchu, elektrycznie sterowaną pokrywę bagażnika, tapicerkę z elementami z syntetycznej skóry Artico, tempomat i układ antykolizyjny. Wkrótce do oferty trafią kolejne wersje silnikowe – jeszcze atrakcyjniej wycenione odmiany bazowe.