Warszawa,
19
października
2017
|
10:00
Europe/Warsaw

Bądź widoczny na drodze! Zajęcia o bezpieczeństwie dla dzieci

W Muzeum Regionalnym w Jaworze, 18 października 2018 r., odbyły się zajęcia pilotażowe dotyczące bezpieczeństwie na drodze. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej w Wiadrowie oraz policjanci z Komendy Powiatowej w Jaworze. Kierownik projektu, Katarzyna Doszczak-Fuławka przedstawiła założenia akcji. Zajęcia były bezpłatne, a uczestnicy otrzymali na pamiątkę katalogi, widokówki oraz opaski odblaskowe przekazane przez Mercedes-Benz.

W trakcie spotkania przedstawiona została historia motoryzacji i marki Mercedes-Benz oraz opowiedziano o pierwszych systemach bezpieczeństwa Mercedesa. Dodatkowo mł. asp. Józef Kolanek przedstawił zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy.

Muzeum Regionalne w Jaworze przygotowuje kontynuację zajęć o bezpieczeństwie na drodze. Dzieci i dorośli z Jawora oraz regionu będą mieli okazję w 2018 roku brać udział w zajęciach, które odbywać się będą cyklicznie – co miesiąc. Październikowe spotkanie było pierwszym tego typu zorganizowanym w przestrzeni wystawy "Jawor. Nowy rozdział w historii Mercedes Benz".