15
grudnia
2009
|
01:00
Europe/Warsaw

Daimler AG przyznał Europejskie Nagrody Transportowe 2009

Daimler AG przyznał Europejskie Nagrody Transportowe 2009

Europejskie Nagrody Transportowe to wyróżnienia przyznawane przez Daimler AG dla nalepszych przedsiębiorstw logistycznych, z którymi koncern współpracuje. W tym roku na podium w kategorii samochodów użytkowych znalazła się polska firma STS Centrum Dystrybucji Samochodów.

Koncern Daimler AG wyróżnił Europejską Nagrodą Transportową 2009 (European Carrier Award 2009, ECA 2009) najlepsze europejskie przedsiębiorstwa logistyczne. Nagrody zostały przekazane na spotkaniu ponad stu firm transportowo-logistycznych, partnerów Daimler AG „Logistyka pojazdów Daimlera w Europie w 2010r.“, które odbyło się w Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie.

Pierwsza nagroda w kategorii samochodów osobowych została przyznana firmie Galliker Transport AG ze Szwajcarii za wysokie standardy jakości oraz wzorcowe procedury w centrum przeładunkowym w zakresie obsługi, składowania i technologii. W kategorii samochodów ciężarowych została ponownie nagrodzona firma Helf Automobil-Logistik z Essen. W tym przypadku decydujące były modelowe procesy logistyczne oraz konsekwentne zorientowanie na zapewnienie jakości we wszystkich procesach transportowych związanych z Daimler AG.

„Cieszymy się, że również w tym roku nasz model współpracy oraz nagrody motywowały naszych parnterów do doskonalenia jakości“, powiedział Egon Christ, dyrektor ds. logistyki pojazdów w Daimler AG. „Potrzebujemy partnerów, którzy są benchmarkami. Dzięki temu nasze produkty są dostępne zawsze tam, gdzie są potrzebne - punktualnie i bez usterek. Tajemnica sukcesu tkwi w optymalnym stosunku kosztów, czasu i jakości. A to się udaje naszym sześciu laureatom. Serdeczne gratulacje.“
Pozostałymi zwycięzcami ECA 2009 w kategorii samochodów osobowych są Frankenbach Automobil Logistik GmbH z heskiego Ginsheim-Gustavsburg - II miejsce oraz Günther Möhlmann Spedition und Kfz-Transporte z Neuenburga - III miejsca. Galliker Transport AG zdobyła II pozycję w kategorii samochodów ciężarowych, a polska firma logistyczna STS Centrum Dystrybucji Samochodów stanęła na podium zdobywając brąz.

Europejska Nagroda Transportowa jest przyznawana od 10 lat w kategorii samochodów osobowych i od 6 lat w kategorii samochodów użytkowych. Podstawę oceny firm logistycznych stanowi od 2004 roku dla samochodów osobowych i pojazdów użytkowych jednolita zestadaryzowana procedura audytowa. W ciągu roku wszystkie transporty pojazdów są stale monitorowane i oceniane w zakresie uszkodzeń pojazdów, czasu realizacji transportów, jakości przeładunków oraz ogólnego stanu stosowanego wyposażenia.