25
listopada
2015
|
01:00
Europe/Warsaw

Dostawcze Mercedesy z tytułem Dobrej Marki 2016

Modele Mercedes-Benz Vans - Citan, Vito i Sprinter -  triumfują w najnowszej edycji konkursu „Dobra Marka - Jakość, Zaufanie, Renoma”. Tytuł „Dobrej Marki” otrzymują marki i produkty o niekwestionowanej pozycji rynkowej, wyróżniające się jakością oraz zaufaniem klientów.

Tytuły „Dobra Marka - Jakość, Zaufanie, Renoma” są od 6 lat przyznawane najbardziej rozwojowym i rozpoznawalnym markom na polskim rynku. Godło „Dobra Marka” sygnalizuje, że dany produkt lub usługa skupia w sobie wszystkie kluczowe cechy świadczące o wysokiej jakości.

Wartość, aktywność i rozpoznawalność marek w poszczególnych kategoriach oceniane są na podstawie badań statystycznych przeprowadzonych przez redakcje „Forum Biznesu” i „Biznes Trendów”. Przedmiotem tych analiz jest m.in. pozycja rynkowa marek, produktów i usług, ich jakość oraz stopień zaufania klientów. Patronat nad programem sprawuje Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.

Badania przeprowadzone są metodą sondaży telefonicznych (CATI), przeprowadzanych na grupie minimum 1000 osób, a także ankiet internetowych i wywiadów bezpośrednich. Co ważne, w pierwszej kolejności ankietowani przywołują konkretne marki z pamięci. 

Dostawcze Mercedesy są regularnie doceniane w branżowych konkursach i plebiscytach. W ubiegłym roku Vito i Sprinter zostały w Niemczech uznane kurierskimi vanami roku, a Sprinter zdobył niedawno tytuł Auta Flotowego 2015 w Profesjonalnym Teście Flotowym SKFS. Aktualnie oferta Mercedes-Benz Vans obejmuje trzy modele - Citan, Vito i Sprinter - w szerokiej gamie wersji napędowych oraz nadwoziowych. Przykładowo, Vito można nabyć aż z trzema rodzajami napędu: na przednie, tylne lub wszystkie koła. W swoich klasach każdy z modeli wyróżnia się nie tylko typowym dla Mercedesa poziomem ergonomii, komfortu i bezpieczeństwa, ale też niskimi kosztami eksploatacji. Najoszczędniejsza odmiana Vito - 116 CDI z tylnym napędem - zużywa średnio 5,7 l/100 km. 

Kontakt: 

Aleksander Rzepecki Tel. +22 / 312 72 23,
aleksander.rzepecki@daimler.com