28
kwietnia
2010
|
02:00
Europe/Warsaw

FleetBoard Drivers’ League 2010: Poszukiwani najlepsi kierowcy w jeździe ekonomicznej z 9 krajów!

Rejestracja udziału w tegorocznej FleetBoard Drivers’ League jest już dostępna na stronie http://www.driversleague.com/. W międzynarodowym konkursie dla pojazdów ciężarowych w dniach 1-30 czerwca 2010 r. liczy się przede wszystkim brawurowe pokonywanie tras oraz najbardziej ekonomiczny styl jazdy. W VIII. Lidze Kierowców biorą udział Niemcy, Szwajcaria, Holandia, Wielka Brytania, Włochy, Polska, Czechy, Rumunia i Południowa Afryka. Przez 4 tygodnie kierowcy walczą o tytuł zwycięzcy w lidze swojego kraju. Pozycja w krajowym rankingu zależy od oceny stylu jazdy opartej o analizę użytkowania pojazdów FleetBoard.

Składają się na nią różne czynniki, takie jak jazda przewidująca, zmiany prędkości oraz rodzaje hamowania. Biorąc pod uwagę stopień trudności użytkowania pojazdu na trasie, ocena daje obiektywną opinię na temat ekonomiczności stylu jazdy danego kierowcy. Najlepsi kierowcy z poszczególnych krajów zaproszeni zostaną do udziału w finale w Niemczech. Tam też, po podsumowaniu wyników różnych konkurencji, zapadnie decyzja o tym, kto otrzyma tytuł zwycięzcy konkursu Ligi Kierowców 2010.
„W Lidze Kierowców FleetBoard co roku biorą udział tysiące kierowców pojazdów ciężarowych i przedsiębiorstw z branży.  TRUCKERMANIA to mieszanka umiejętnej  jazdy ekonomicznej i ambicji sportowych” - mówi Markus Lipinsky, Dyrektor Wykonawczy Daimler FleetBoard. Jednocześnie kierowcy z całego świata mają okazję do zademonstrowania swoich umiejętności z zakresu bezpiecznej i efektywnej jazdy na trasie redukującej zużycie paliwa i emisję CO2. 

Głównym sponsorem tegorocznej Ligi Kierowców FleetBoard jest Michelin. Partnerzy to: Mercedes-Benz CharterWay, Mercedes-Benz Service, Mercedes-Benz Accessories GmbH, Voith Turbo, UTA, Allianz i FERNFAHRER Club. Na najlepszych kierowców czekają atrakcyjne nagrody:

1-sze miejsce: Udział w Mistrzostwach Samochodów Ciężarowych  „Truck Race” w  Hiszpanii (sponsorowane przez UTA)  - pobyt dwóch  osób przez tydzień w Madrycie. Zwycięzca doświadczy nie tylko atmosfery pełnej życia metropolii Hiszpanii, ale również uczestniczyć będzie w Mistrzostwie Europy „Truck Race” w dniu 3 października 2010 r. Sponsor pokrywa koszty podróży, przelotu i zakwaterowania w hotelu ze śniadaniem, a także dwa bilety wejściowe na tor wyścigowy w Jaramie.
Firma zwycięskiego kierowcy otrzyma od Mercedes-Benz CharterWay 3 miesiące gratisowej jazdy ciągnikiem siodłowym Actros włącznie z pakietem Zarządzania pojazdami FleetBoard ufundowanym przez Mercedes-Benz CharterWay.

2-gie miejsce: Wejściówki VIP na wyścigi finałowe DTM na na torze Hockenheim włącznie z noclegiem dla 2 osób.

3-cie miejsce: Zestaw prezentów „Trucker-Selection“ od Mercedes-Benz Accessories GmbH

Dodatkowo, przedsiębiorstwa zajmujące miejsca 1-3 otrzymają od Michelin komplet opon (6 sztuk) z serii MICHELIN X® ENERGYTM SAVERGREEN XF i XD, które są szczególnie ekonomiczne ze względu na bardzo niski opór toczenia i dobre przebiegi.
Pozostali finaliści otrzymają zestawy biurowe Allianz dla kierowców ciężarówek od firmy Allianz Versicherungs-AG.

Dalsze informacje, wskazówki i rejestracja na stronie www.fahrerliga.de
Let’s truck! - Dołącz i wygraj atrakcyjne nagrody!

Kilka słów o FleetBoard Drivers’ League
Liga Kierowców FleetBoard to corocznie odbywający się konkurs dla kierowców pojazdów ciężarowych, testujący umiejętności z zakresu ekonomicznej jazdy. Biorą w nim udział przedsiębiorstwa transportowo-logistyczne z całego świata. Przez cztery tygodnie analizowane są codzienne firmowe trasy wszystkich uczestników przy zastosowaniu Analizy użytkowania pojazdów FleetBoard. W celu odpowiedniego uplasowania uczestników na krajowych listach rankingowych Ligi Kierowców brane są pod uwagę stopień trudności użytkowania pojazdu w trasie, na który składają się takie czynniki jak jazda przewidująca, zmiany prędkości oraz stosowane rodzaje hamowania. Najlepsi kierowcy lig krajowych są zapraszani na wielki finał w Niemczech. Tam, w ramach różnorodnych konkurencji z zakresu jazdy ekonomicznej, bezpieczeństwa i zręczności kierowców, zostanie wybrany zwycięzca konkursu. Liga Kierowców w roku 2010 stanowi już ósme wydanie tego wydarzenia, które z roku na rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem wśród uczestników z różnych części świata. W 2009 r. uczestniczyło w niej 5400 kierowców reprezentujących 180 przedsiębiorstw. Rosnące zagęszczenie na szczytach list rankingowych świadczy o tym, że coraz więcej kierowców i przedsiębiorstw stara się konsekwentnie stosować styl jazdy chroniący zasoby.

Kilka słów o FleetBoard
Przedsiębiorstwo Daimler FleetBoard GmbH należy do wiodących na rynku dostawców technologii telematycznej na potrzeby sektora pojazdów użytkowych. Urządzenia i usługi FleetBoard opracowane zostały z myślą o kierownikach parków samochodowych oraz dyspozytorach parków samochodów ciężarowych i dostawczych wszystkich sektorów i wielkości. Od lat FleetBoard cieszy się ugruntowaną pozycją w sektorze jako dostawca systemu do zarządzania flotą, gwarantującego największą rentowność. Codzienną pracę kierowcy ułatwia technologia prosta w obsłudze. 100% spółka-córka Daimler z siedzibą w Stuttgarcie posiada certyfikat DEKRA według normy DIN EN ISO 9001:2000. Od czasu wprowadzenia na rynek w roku 2000, ponad 60.000 pojazdów u 1.300 klientów zostało wyposażonych w system telematyczny FleetBoard.