01
czerwca
2015
|
02:00
Europe/Warsaw

Fuso Canter "Lekką Ciężarówką Roku 2015"

Fuso Canter po raz kolejny zwycięża w konkursie VansA2Z - czołowego brytyjskiego portalu dla ekspertów sektora lekkich aut użytkowych. Model uhonorowano tytułem "Lekkiej Ciężarówki Roku 2015".

 

Tak wygraną Cantera skomentował Neil McIntee, redaktor VansA2Z: "Fuso Canter otrzymał naszą nagrodę z wielu powodów. Byliśmy pod wrażeniem opcjonalnej, 6-stopniowej zautomatyzowanej przekładni dwusprzęgłowej Duonic oraz wydajności hybrydowych wersji modelu". Hybrydowe Cantery są już użytkowane we flotach w Wielkiej Brytanii i przynoszą nawet 23-proc. oszczędności na paliwie. Model doceniono również za montowany seryjnie układ start/stop, przydatny zwłaszcza wśród nabywców świadczących usługi kurierskie w miastach o dużym natężeniu ruchu.

 

W trakcie imprezy wręczenia nagród na Twickenham Stadium w Londynie - największym stadionie do rugby w Wielkiej Brytanii - pojazdy Fuso wyróżniały się szczególnie. Dodatkowe punkty przyznano im za szeroką gamę wersji napędowych o mocy od 96 kW (130 KM) do 129 kW (175 KM), a także za wykorzystanie oleju silnikowego o niskiej lepkości i dłuższe przełożenie końcowe (przekładni głównej) - zabiegi te pozwalają obniżyć zużycie paliwa nawet o 9%.

 

McIntee kontynuował: "6,5-tonowy wariant z napędem 4x4 łączy wzorowe własności terenowe z rozsądną ceną. Dodatkową trakcję zapewnia mu montowany standardowo, dołączany reduktor ".

 

Fuso już drugi rok z rzędu zdobywa tytuł "Lekkiej Ciężarówki Roku 2015". W tym roku model zwyciężył z konkurentami takich marek jak Isuzu, Nissan i Toyota.

 

Kontakt:
Aleksander Rzepecki Tel. +22 / 312 72 23
aleksander.rzepecki@daimler.com