01
lipca
2016
|
02:00
Europe/Warsaw

Grupa Wróbel otwiera oddział Mercedes-Benz na Pomorzu

1. lipca to oficjalny start operacyjny działalności Grupy Wróbel
w województwie pomorskim. Dealer Roku 2016 otwiera nowy, dziewiąty już oddział niemieckiej marki i tym samym obejmuje zasięgiem kolejną część Polski. W Straszynie k. Gdańska będzie prowadzona sprzedaż i serwis samochodów ciężarowych, dostawczych oraz pojazdów typu Unimog.


Nowy oddział w województwie pomorskim to efekt przejęcia autoryzacji spółki Eurotruck, obecnej tam od 1998 r. List intencyjny, w którym obie strony wyraziły wolę porozumienia, podpisano na początku lutego br. Przypomnijmy, że Grupa Wróbel ma już doświadczenie w inwestycjach tego typu, bowiem na podobnym schemacie opierały się przejęcia w Lubinie, Zielonej Górze oraz Częstochowie.


W najbliższym czasie w Straszynie będą prowadzone prace modernizacyjne, tak by przystosować obiekt do rozszerzenia oferty handlowej. Nowy dealer zadeklarował również, iż dalsza działalność punktu będzie oparta o istniejącą kadrę pracowników Eurotruck Sp. z o.o.


Swoja obecność na Pomorzu Grupa Wróbel zainaugurowała podczas Targów Transportowych „Wybrzeże 2016”, które odbyły się 24 czerwca w Nowym Dworze Wejherowskim.

- Rok 2016 jest dopiero na półmetku, ale z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że to dla nas rok wyjątkowy – mówi Michał Łuczak, prezes Grupy Wróbel. Jesteśmy w fazie boomu inwestycyjnego, budujemy nowe obiekty i konsekwentnie rozwijamy naszą sieć dealerską na bazie marek premium. Kiedy w 2013 r. otrzymaliśmy tytuł Najlepszej dużej grupy dealerskiej wydawało się, że osiągnęliśmy już bardzo dużo. Patrząc z perspektywy dnia dzisiejszego okazuje się, że to był dopiero początek lawiny dobrych zdarzeń. Dzięki ciężkiej pracy całego zespołu obejmujemy właśnie swoim zasięgiem kolejne, piąte już województwo. To ważny krok, bo oznacza stabilność biznesową – kończy Łuczak.


Grupa Wróbel to firma o ugruntowanej pozycji na rynku motoryzacyjnym. Od prawie 25 lat posiada autoryzację na sprzedaż i serwis samochodów marki Mercedes-Benz. Sieć salonów i serwisów dealera to obecnie dziewięć oddziałów Mercedes-Benz, zlokalizowanych we Wrocławiu, Opolu, Jeleniej Górze, Pietrzykowicach, Lubinie, Zielonej Górze, Częstochowie i Straszynie k. Gdańska. Ponadto dealer posiada najnowocześniejsze Centrum Blacharsko-Lakiernicze, które od 2012 r. działa w Pietrzykowicach k. Wrocławia.


O dynamicznym rozwoju spółki świadczy również jej ostatni debiut na Liście 500. To zestawienie największych firm w kraju z polskim kapitałem, pod względem przychodu, publikowane przez Dziennik Rzeczpospolita. W tym roku firma otrzymała też tytuł Dealera Roku Samochodów Osobowych Mercedes-Benz.


Grupa Wróbel prowadzi też aktualnie jedną z największych inwestycji we Wrocławiu. Jesienią tego roku zakończy budowę swojej nowej, głównej siedziby przy ul. Granicznej.


 

Kontakt:

Tomasz Ciesielski Tel. +48 22 3127315

tomasz.ciesielski@daimler.com