09
lipca
2012
|
02:00
Europe/Warsaw

Gwiezdna przyszłość Rzeszowa

Rzeszów – Dnia 9 lipca 2012 roku w rzeszowskim Ratuszu podpisano umowę na dostawę 30 sztuk autobusów miejskich Mercedes-Benz Citaro. Podpisanie umowy odbyło się w obecności Tadeusza Ferenca –Prezydenta miasta Rzeszów oraz Franka Koschatzkiego – Prezesa Zarządu EvoBus Polska – zwycięskiej firmy  w przetargu na dostawę autobusów dla Rzeszowa.

Pojazdy zostaną wyprodukowane w niemieckiej fabryce autobusów MB znajdującej się w Mannheim. Dostawa przewidziana jest na jesień br.

Wszystkie autobusy będą wyposażone w silniki spełniające najwyższe normy spalin EEV oraz pełną klimatyzację. Nowością w rzeszowskich autobusach jest ultranowoczesna stylistyka zewnętrzna – MB Citaro będą jeździły w metalicznych srebrno-pomarańczowych barwach.

„Nowy partner, zwłaszcza w autobusach miejskich, cieszy nas szczególnie. – mówi Frank Koschatzky z EvoBus. „Jesteśmy przekonani, że autobusy Mercedes-Benz Citaro zachwycą naszych klientów swoją jakością i niskimi kosztami eksploatacyjnymi– dodaje.

W Polsce autobusy tego typu są już doskonale znane. MB Citaro jeżdżą już w takich miastach jak Wrocław, Kraków, Bielsko-Biała, Katowice, Białystok, Łódź, Częstochowa, Starogard Gdański czy Bydgoszcz.