Warszawa/Ruda Śląska,
22
listopada
2019
|
14:35
Europe/Warsaw

Inter-Car Silesia – nowy salon i serwis Mercedes-Benz w Rudzie Śląskiej

W Rudzie Śląskiej, tuż przy Drogowej Trasie Średnicowej, otwarto jeden z największych i najnowocześniejszych salonów Mercedesa w Polsce – Inter-Car Silesia Mercedes-Benz. Podczas uroczystości zaprezentowano m.in. dwa najnowsze SUV-y z gwiazdą – luksusowego GLS-a oraz elektrycznego EQC.

Otwarcie salonu zbiega się z 25-leciem działalności firmy Inter-Car, która prowadzi dwa salony Mercedesa na Śląsku – w Rudzie Śląskiej oraz w Świerklanach k. Rybnika. Nowy obiekt przy ulicy Szyb Barbary 3 w Rudzie Śląskiej to jak dotąd jej największa inwestycja, z imponującymi możliwościami ekspozycji i dużą liczbą stanowisk serwisowych. W dodatku przeprowadzona bardzo sprawnie: od zakupu działki do wybudowania salonu minęły 2 lata, a od wbicia pierwszej łopaty – 1,5 roku. Część ekspozycyjna zajmuje 2500 m kw. W budynku można oglądać 40 samochodów. Zamontowano tam 89 monitorów, w tym ściany wizyjne z 18 ekranami. Jest nawet kawiarnia – Mercedes-Benz Cafe.

Na uroczystość otwarcia salonu i serwisu w Rudzie Śląskiej przyjechał m.in. Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, prezes zarządu Mercedes-Benz Cars Polska oraz dyrektor zarządzający dywizją samochodów osobowych w klastrze Europa Centralna. Odkąd objął to stanowisko 1 lipca 2019 roku, objechał już wszystkie salony Mercedesa w Polsce. „W Rudzie Śląskiej powstał nasz najnowocześniejszy i najwspanialszy salon na Śląsku. Wprowadzane tu standardy odnoszą się nie tylko do architektury i kolorów. Cieszę się, że nasi klienci mają do dyspozycji taki obiekt – jakość Mercedesa odnosi się nie tylko do samochodów, ale również do obsługi” – powiedział Wolfgang Bremm von Kleinsorgen.

Na uroczystości nie zabrakło lokalnych akcentów – swoim występem uświetnił ją m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.