Warszawa,
24
kwietnia
2018
|
13:30
Europe/Warsaw

Inwestycja Daimler AG w Polsce.

Nowa placówka Mercedes-Benz Trucks w Emilianowie pod Warszawą już otwarta!

  • Najnowocześniejsza placówka Mercedes-Benz Trucks i nowa siedziba Mercedes-Benz Warszawa w Emilianowie powstała w ciągu niecałego roku
  • Inwestycja dla rosnącego rynku
  • Nowoczesny serwis i kompleksowe usługi
  • Dogodna lokalizacja przy trasie S8

W ciągu niecałych 12 miesięcy w podwarszawskim Emilianowie powstał najnowocześniejszy obiekt dealersko-serwisowy Mercedes-Benz Trucks w Polsce. Mieści się w nim nowa siedziba Mercedes-Benz Warszawa.

Inwestycja dla rosnącego rynku

Decyzja Daimler AG o budowie w Polsce nowej placówki, oferującej kompleksową obsługę samochodów ciężarowych Mercedes-Benz, została podyktowana dynamicznie rosnącymi potrzebami rynku.

– Polski rynek zyskuje na znaczeniu, według danych Eurostatu 25% przychodu z przewozów miedzynarodowych w Europie generują polskie firmy – mówi Przemysław Rajewski, dyrektor zarządzający Mercedes-Benz Trucks. – Dlatego, jako Mercedes-Benz Trucks staramy się być na nim mocno obecni. Główny kierunek naszych działań to współpraca z dealerami i rozwój sieci. Jednak oprócz tego, aby umocnić pozycję koncernu, móc rozwijać i testować rozmaite rozwiązania, Daimler inwestuje w każdym kraju, w którym działa, również w swoje własne placówki. W Polsce takimi punktami są Mercedes-Benz Sosnowiec z oddziałami w Sosnowcu i Będzinie, oraz Mercedes-Benz Warszawa z oddziałem w Siedlcach, a teraz w Emilianowie pod Warszawą (dawniej przy ul. Inowłodzkiej w Warszawie).

Nowoczesna modułowa konstrukcja i kompleksowe usługi

Punkt w Emilianowie jest wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania potrzebne do obsługi pojazdów ciężarowych oraz zapewnia kompleksowe usługi sprzedażowe i serwisowe. Na ponad 2 ha terenu powstał obiekto powierzchni użytkowej około 3 500 m2, skonstruowany modułowo, co pozwala oddzielić poszczególne sfery działalności placówki. W bryle głównej znalazł się reprezentacyjny salon sprzedaży, zaplecze techniczne, biurowe i socjalne. W drugim module umieszczono wszystko, czego potrzebuje serwis: stację Ad Blue, magazyn opon, magazyn odpadów, magazyn części, system dystrybucji oleju, Okręgową Stację Kontroli Pojazdów oraz myjnię. Serwis posiada 12 nowoczesnych stanowisk naprawczych z jedynym w Polsce podnośnikiem pięciostemplowym, służącym do podnoszenia całych, nawet załadowanych zestawów ciężarowych.

Strefa Kierowcy

W części socjalnej, oprócz potrzeb załogi, zadbano też o Strefę Kierowcy wyposażoną i zaprojektowaną zgodnie z najnowszymi standardami obowiązującymi w sieci Mercedes-Benz Trucks w Polsce. Placówkaw Emilianowie zapewnia im wygodny nocleg oraz komfortową poczekalnię,w której można obejrzeć film, skorzystać z internetu lub poczytać.Dla chętnych powstała siłownia plenerowa na zewnątrz.

Dogodna lokalizacja przy trasie S8

Kolejnym mocnym atutem obiektu Mercedes-Benz Trucks w Emilianowie jest jego lokalizacja. Placówka powstała tuż przy trasie S8, dzięki czemu jest łatwo dostępna zarówno dla pojazdów jadących tranzytem z i do krajów nadbałtyckich, jak klientów z aglomeracji warszawskiej.

- Jesteśmy przekonani, że nasza nowa siedziba szybko zyska aprobatę licznych klientów, a nam pozwoli na rozwój, którego oczekuje od nas rynek, oraz zapewnienie użytkownikom marki Mercedes-Benz oraz FUSO usług na najwyższym poziomie – podkreśla Krzysztof Bereda, Head of Own Retail Steering.

Salon i serwis w Emilianowie przyjmuje klientów już od połowy stycznia 2018.

Adres Mercedes-Benz Warszawa w Emilianowie:ul. Gottlieba Daimlera 4
05-250 Emilianów
tel. +48 22 312 53 00