07
lipca
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Jubileuszowy zlot z okazji 35. urodzin Klasy G

W czerwcowy długi weekend (18-22 czerwca) miłośnicy Klasy G z całej Polski przyjechali na Mazury, by świętować 35. urodziny modelu. I jak przystało na ikonę off-roadu, po obowiązkowym pokazie lśniących aut wszystkie Gelendy ruszyły w teren.


Zlot G35 kamp odbył się w malowniczych rejonach Ełku, Węgorzewa oraz Olsztynka. Wspólnej integracji uczestników i wymianie doświadczeń z eksploatacji Klasy G towarzyszyły zajęcia z zakresu pierwszej pomocy. Nie zabrakło też aktywności turystycznych - zarówno na utwardzonych drogach, jak i w terenie z prawdziwego zdarzenia. Po obowiązkowej prezentacji lśniących aut goście imprezy tłumnie ruszyli, by swoje Gelendy nieco ubrudzić na błotnistych szlakach lub zmierzyć się z przeprawami przez leśne strumienie. Relację wideo ze zlotu można obejrzeć na YouTubie:
https://www.youtube.com/watch?v=IhzOgL26X2w&feature=player_embedded

Zlot G35 kamp współorganizowały: G-team Ełk, Grupa Inicjatywna Szkotowo oraz Mercedes Off Road Club. Miłośnicy Klasy G mogą odwiedzić stronę www.gklub.pl, gdzie działa też forum użytkowników modelu.

W ciągu 35-letniej kariery Klasa G przeszła zdumiewającą ewolucję. Narodziła się w 1979 roku jako bezkompromisowy wóz terenowy, a z biegiem lat przejęła drogowe maniery limuzyn z gwiazdą i wysokiej klasy wykończenie wnętrza - nie straciła jednak nic ze swojego off-roadowego ducha. Systematyczne modernizacje sprawiają, że pozostaje „na bieżąco” pod każdym względem. Najnowsza generacja modelu imponuje zaawansowaną technologią układu napędowego oraz nowoczesnym wyposażeniem, a jednocześnie wciąż reprezentuje oryginalne walory, takie jak ekstremalna wytrzymałość i znakomite właściwości terenowe.

Mercedes-Benz sprzedał do tej pory około 240 000 egzemplarzy Klasy G, a w ostatnich latach model cieszy się rekordową popularnością.