09
sierpnia
2013
|
02:00
Europe/Warsaw

Jurek Owsiak, Vito i Przystanek Woodstock

Mercedes-Benz jest partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już od lat. Dlatego też po raz kolejny samochody z Gwiazdą pojawiły się na Przystanku Woodstock, aby wozić gości festiwalowych. A było kogo – ksiądz Adam Boniecki, generał Roman Polko czy serbski reżyser Emir Kusturica to tylko kilka postaci, które pojawiły się na spotkaniach festiwalowych. W tym samym czasie, uczestnicy mogli posłuchać wyjątkowo zróżnicowanej muzyki – od folklorystycznych klimatów zespołu Mazowsze, przez relaksującą Marię Peszek, aż do ciężkiego brzmienia gwiazdy metalu Antrax. Wszyscy oni poruszali się po ogromnym polu festiwalowym vanami Vito i Viano spod znaku Gwiazdy.


Poza flotą Mercedesów na samą imprezę, WOŚP otrzymała wyjątkowy prezent: nowe Vito 122 CDI w wersji kombi. Ten 8-osobowy busik ze 122-u konnym silnikiem V6 idealnie wpasowuje się w zróżnicowane potrzeby Fundacji.


„Cieszę się, że Mercedes-Benz po raz kolejny przekazuje nam samochód. Jest on potrzebny nie tylko teraz na festiwalu. Później czeka go ciężka praca – zarówno przy organizacji Finału WOŚP, jak i przy prowadzonym przez nas przez cały rok ogólnopolskim programie Ratujemy i Uczymy Ratować (RUR). Razem z naszymi dwoma Sprinterami – RURobusami pozwoli on nam jeździć po całym kraju, aby uczyć dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy” – tłumaczył na miejscu Prezes Fundacji, Jurek Owsiak. Kluczyki do nowego Vito odebrał osobiście tuż przed rozpoczęciem festiwalu od przedstawiciela Mercedes-Benz Polska, Aleksandra Rzepeckiego.


Przystanek Woodstock to największa impreza plenerowa w Polsce. Jest podziękowaniem WOŚP dla tysięcy wolontariuszy zbierających co roku pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci. Podczas festiwalu, na którym występują gwiazdy muzyki polskiej i zagranicznej, można spotkać również artystów, dziennikarzy, działaczy społecznych oraz wybitne osobistości polskiego życia publiczne. Według szacunków organizatora w tym roku bawiło się na około pół miliona ludzi.