16
września
2011
|
02:00
Europe/Warsaw

Justyna Kowalczyk w Mercedesie z napędem na cztery koła 4MATIC

"To dla mnie przede wszystkim duży prestiż, a z bardziej przyziemnych kwestii oznacza to podróżowanie w warunkach bardzo komfortowych i bezpiecznych, co jest dla mnie bardzo ważne. Jeździłam w życiu wieloma samochodami, ale zdecydowanie najlepiej jeździ mi się Mercedesami, a wśród nich ukochałam sobie model GL " – mówi Justyna Kowalczyk, potrójna, w tym złota, medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver.

"Mercedes-Benz GL to samochód, którego walory idealnie pasują do potrzeb naszej mistrzyni olimpijskiej. Pani Justyna Kowalczyk z łatwością poradzi sobie z pokonywaniem nawet trudnych, pokrytych śniegiem tras choćby dzięki napędowi 4MATIC. Jesteśmy dumni z tego, że nasza Królowa sportów zimowych będzie mogła czuć się bezpiecznie i komfortowo nie tylko w przygotowaniach do sezonu, lecz również na co dzień właśnie dzięki Mercedesowi GL..." - mówi Paweł Miszkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Cars.


O Mercedesie GL

Klasa GL 4MATIC to numer jeden wśród luksusowych modeli SUV Mercedes-Benz. Luksusowe auto zaprasza do środka 5 lub 7 pasażerów, którzy mogą się zanurzyć w zdumiewająco obszernym wnętrzu, z komfortem podróżowania porównywalnym z Klasą S. GL oferuje maksymalny poziom bezpieczeństwa, na straży którego stoi szeroka gama systemów zintegrowanych w koncepcję ochrony użytkowników PRE-SAFE®. Rozwiązanie to automatycznie przygotowuje pojazd na ewentualne zderzenie, maksymalnie zabezpieczając pasażerów przed skutkami wypadku. Obok innowacyjnego układu napędu na wszystkie koła 4MATIC, montowanego standardowo zawieszenia pneumatycznego AIRMATIC, precyzyjnego układu kierowniczego oraz oferowanego w standardzie adaptacyjnego systemu tłumienia drgań (Adaptive Damping System, ADS), Klasa GL zaskoczy nabywcę doskonałymi parametrami prowadzenia i doskonałymi walorami jezdnymi. Gwarantują one wyjątkowy poziom komfortu i bezpieczeństwa czynnego. Samochód radzi sobie wyśmienicie nie tylko na szosie, ale także w terenie.


O napędzie 4MATIC

Mercedes-Benz w stosowaniu napędu na cztery koła posiada już 104 lata doświadczenia. Pierwszym osobowym samochodem, który posiadał tą technologię był „Dernburg Wagen” z 1907 r. zaprojektowany przez Paula Daimlera. Dziś Mercedes-Benz nadal systematycznie rozwija linię samochodów z napędem na cztery koła poszerzając ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klientów segmentu Premium, którzy życzą sobie bezpiecznego podróżowania w każdych warunkach atmosferycznych. Producent ze Stuttgartu oferuje obecnie ponad 50 różnych wersji z napędem na cztery koła w ośmiu różnych klasach. Najnowsze napędy 4MATIC stosowane są w odpowiednich wersjach w takich modelach jak Klasy: C, GLK, E, S, CL, R, ML, GL. Potrafią zapewnić dzięki kompaktowym rozmiarom i niskiej wadze odpowiedni dla Mercedesa komfort, bezpieczeństwo i dynamikę.

Materiał wideo z przekazania samochodu dostępny pod adresem:
http://www.youtube.com/mercedesbenzpl