15
grudnia
2014
|
01:00
Europe/Warsaw

Już ponad milion użytkowników korzysta z usługi car2go

12,5 tysięcy smartów, 30 miast w 8 krajach i rekordowa liczba członków – z usług car2go, największego na świecie programu krótkoterminowego wynajmu samochodów, korzysta już ponad milion osób. Z tej okazji firma po raz pierwszy publikuje dane dotyczące zachowań użytkowników, ilustrujące imponujący wzrost jej popularności od chwili powstania w 2009 roku.

„Słuchanie uwag naszych członków i zapewnienie im jak najlepszych doświadczeń z korzystania z car2go od zawsze stanowiło integralny element naszej strategii wzrostu” – mówi Wojtek Dziegielewski, Business Development Manager car2go. „Niesłabnący wzrost liczby użytkowników dowodzi, że naprawdę doceniają zalety tej usługi, dzięki której  łatwo jest w miastach pokonywać niewielkie odłegłosci. Nie możemy jednak spocząć na laurach – zamierzamy dalej wprowadzać innowacje i optymalizować usługę car2go na istniejących rynkach oraz wprowadzać ją w kolejnych miastach”.

Aby uczcić milionowego użytkownika car2go, firma po raz pierwszy publikuje  dane dotyczące zachowań użytkowników usługi z 30 miast w 8 krajach świata:

• 220 089 673 kilometrów – łączny dystans przebyty przez użytkowników car2go od chwili uruchomienia programu; odpowiada to odległości między Ziemią a Księżycem pomnożonej przez około 570 razy.
• Ponad 32 miliony – łączna liczba jazd odbytych w ramach car2go od początku programu – co półtora sekundy ktoś na świecie wsiada do smarta car2go; oznacza to 400.000 jazd w tygodniu. W ciągu ostatniego roku ta liczba potroiła się.
• 2507 kilometrów kw. – powierzchnia wszystkich stref objętych car2go na świecie; odpowiada powierzchni blisko 330 tys. boisk piłkarskich.
• 18 – tyle razy samochód car2go posłużył nowożeńcom w dniu ślubu.
• 5 – tyle razy samochód car2go dowiózł ciężarną kobietę na salę porodową.

O car2go w skrócie

Należąca do koncernu Daimler AG firma car2go oferuje innowacyjne rozwiązania mobilne w dynamicznie rozwijających się obszarach miejskich. Elastyczne usługi krótkoterminowego wynajmu dwumiejscowych smartów wypełniają lukę między istniejącą komunikacją publiczną a poruszaniem się po mieście własnym autem.


Jak to działa? Wystarczy zarejestrować się w programie, za pomocą specjalnej aplikacji zlokalizować najbliższego smarta i otworzyć go przy użyciu otrzymanej wcześniej karty. Później można zostawić pojazd niemal w dowolnym miejscu. Opłata za wynajem naliczana jest minutowo, a użytkownik może odbyć zarówno 15-minutową przejażdżkę, jak i wypożyczyć samochód na kilka dni.