17
czerwca
2015
|
02:00
Europe/Warsaw

Kamil Stoch w stylowym kombi Mercedesa

Praktycznie i w dobrym stylu - mistrz olimpijski i mistrz świata w skokach narciarskich Kamil Stoch odebrał kluczyki do nowego samochodu. To kombi CLA Shooting Brake, najnowszy członek rodziny kompaktowych modeli Mercedes-Benz, w modnym białym kolorze. 

 

Kamil Stoch – zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2013/2014, podwójny mistrz olimpijski i indywidualny mistrz świata w skokach narciarskich – od dłuższego czasu współpracuje z Sobiesław Zasada Automotive – dealerem Mercedes-Benz i Mercedes-AMG. Jako ambasador marki, ostatnio jeździł najmocniejszymi wariantami Klasy A oraz GLA – A 45 AMG i GLA 45 AMG. W ubiegłym tygodniu w siedzibie salonu Sobiesław Zasada Automotive w Krakowie odebrał kluczyki do białego CLA 250 Shooting Brake.

 

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake łączy dynamikę czterodrzwiowego coupe z funkcjonalnością kombi - ma obszerną kabinę i bagażnik o pojemności od 495 do 1345 l. Dzięki regulowanym oparciom tylnej kanapy można zwiększyć ją do 595 l bez konieczności składania foteli i rezygnacji z tylnych miejsc.

 

Bezramkowe szyby w drzwiach, opadająca ku tyłowi linia dachu i atletyczna postawa sprawiają jednak, że Mercedes prezentuje się znacznie atrakcyjniej od innych kombi. Już sama nazwa zdradza jego sportowe DNA: dawniej terminem "shooting brake" określano w Anglii specjalne powozy do łamania młodych, dzikich koni, a później także te służące do przewożenia broni na polowania. Estetyka idzie tu zresztą w parze z wydajnością: CLA Shooting Brake jest jednym z najbardziej opływowych aut świata. Jego współczynnik oporu powietrza wynosi jedynie 0,26.

 

"Kombi to dla mnie swoboda: mogę zabrać żonę i przyjaciół na weekend bez potrzeby wypakowywania sprzętu, który na co dzień wożę w samochodzie" - uśmiecha się Kamil Stoch, mówiąc o swoim nowym aucie. "Ale w porównaniu do innych kombi CLA Shooting Brake ma dodatkowe zalety. Świetnie wygląda i bardzo zwinnie się prowadzi. To takie kombi, które można kupić nie tylko z rozsądku. Po prostu chce się je mieć".

 

Nowy Mercedes Kamila to wersja CLA 250 4MATIC Shooting Brake - z nowoczesnym, 2-litrowym benzynowym silnikiem turbo o mocy 211 KM, łączącym sportowe osiągi (0-100 km/h w 6,8 s) z niewygórowanym zużyciem paliwa (średnio 6,8 l/100 km). Jednostka współpracuje z 7-biegową skrzynią zautomatyzowaną 7G-DCT oraz aktywnym napędem na obie osie 4MATIC, przydatnym zwłaszcza podczas jazdy po nieutwardzonych nawierzchniach.

 

Auto wyposażono m.in. w panoramiczny szklany dach, aktywnego asystenta parkowania oraz sportowy pakiet AMG z 18-calowymi obręczami kół. "Z pakietem AMG Mercedes wygląda jeszcze bardziej zadziornie, najbardziej cieszę się jednak ze szklanego dachu - bardzo lubię to wrażenie jazdy pod gołym niebem. Na razie testuję aktywnego asystenta parkowania, który sam wyszukuje miejsce i przejmuje »stery«. Parkować potrafię, ale widok kierownicy, która sama się kręci, ciągle mnie zadziwia!" - dodaje Kamil Stoch.