06
czerwca
2012
|
02:00
Europe/Warsaw

Kierowcy Mercedesów najbardziej zadowoleni

Któż zna mocne i słabe strony samochodu lepiej od jego użytkownika? I właśnie na opiniach użytkowników bazuje badanie satysfakcji J.D. Power 2012 Vehicle Ownership Satisfaction Study (VOSS), w ramach którego 14 296 niemieckich kierowców wypełniło internetową ankietę, oceniając jakość, niezawodność, koszty eksploatacji oraz atrakcyjność swoich aut. Każdy z pojazdów użytkowany był przez około dwa lata. Na podstawie otrzymanych odpowiedzi, rynkowi specjaliści przygotowali zestawienia najbardziej satysfakcjonujących aut. Łącznie, ocenie poddano 79 modeli 25 producentów, zgrupowanych w ośmiu kategoriach. W czterech z nich Mercedes-Benz zajął pierwsze miejsce:

•   w klasie samochodów kompaktowych zwyciężyła Klasa A
•   w klasie średniej premium - po raz trzeci z rzędu - najwyższe miejsce na podium zdobyła Klasa C
•   w klasie wyższej premium - tak samo jak przed rokiem - szans konkurencji nie dała Klasa E
•   w rankingu "Overall VOSS - Brands", uwzględniającym wszystkie badane marki, czołowa pozycja przypadła marce Mercedes-Benz

- Jesteśmy zachwyceni kolejnymi zwycięstwami w rankingu J.D. Power. W przyszłości wciąż chcemy ustanawiać najwyższe standardy, nie tylko w zakresie jakości, serwisu czy ekologii, ale także w dziedzinie emocjonującego designu, inspirujących technologii czy przyjemności z jazdy. Mamy nadzieję, że marka Mercedes-Benz będzie oceniana przez naszych klientów równie dobrze - powiedział dr Joachim Schmidt, członek zarządu Mercedes-Benz Cars, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Badanie satysfakcji właścicieli samochodów zostało przeprowadzone przez globalną firmę analityczną J.D. Power z siedzibą Los Angeles i jest uznawane za istotny dla klientów wskaźnik przy wyborze auta.
 
Najlepsza marka samochodowa w Niemczech

Mercedes-Benz zajął również pierwsze miejsce w najnowszym rankingu jakości ADAC Auto MarxX i został uznany za najlepszą markę samochodową w Niemczech. Firma imponuje dostępnością innowacyjnych technologii z zakresu aktywnego i biernego bezpieczeństwa, a także niskim poziom emisji CO2 w zakresie całej gamy modelowej.

Ranking jakości ADAC AutoMarxX wyłania najlepsze marki samochodów od 2001 roku, uwzględniając indywidualne czynniki, takie jak image firmy, pozycja rynkowa, zadowolenie klientów, atrakcyjność oferty, ochrona środowiska i poziom bezpieczeństwa.