10
czerwca
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Klasa G terenowym samochodem roku 2014

Ponad 63 tys. czytelników magazynu branżowego "OFF ROAD" oddało swoje głosy na najlepsze auta terenowe na rynku. Klasa G po raz kolejny zdobyła pierwsze miejsce w kategorii modeli luksusowych, pikap G 63 AMG 6x6 zajął najwyższą lokatę w kategorii samochodów po tuningu, a wszechstronnie utalentowany Unimog triumfował wśród pojazdów specjalnych. To wotum zaufania udzielone przez czytelników podkreśla wyjątkową pozycję, jaką cieszą się Mercedesy z napędem na obie osie.

Klasa G zjeżdża z linii produkcyjnych nieprzerwanie od 35 lat i już dawno temu dorobiła się statusu ikony off-roadu. Nawet dziś pozostaje jednak „na bieżąco” pod każdym względem, a to za sprawą systematycznych modernizacji. Najnowsza generacja modelu imponuje zaawansowaną technologią układu napędowego oraz najwyższej klasy wykończeniem, a jednocześnie wciąż zachowuje swoje oryginalne, bezcenne walory, takie jak ekstremalna wytrzymałość i znakomite właściwości terenowe. Nic więc dziwnego, że tytułem "Terenowego samochodu roku" została nagrodzona już po raz 11.

Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6 – dysponujący napędem na wszystkie koła 6x6, silnikiem o mocy 400 kW (544 KM) i specjalnym zawieszeniem – zapewnił sobie zwycięstwo w kategorii "Off-road tuning". Potężny pikap nie tylko jest niezrównany poza utartymi szlakami, ale dzięki wyrafinowanej kabinie zapewnia też wyjątkowy komfort.

W kategorii "Pojazdów specjalnych" po raz kolejny triumfuje Mercedes-Benz Unimog. Jego wrodzone cechy – niezrównana mobilność w terenie, maksymalna odporność i elastyczność zabudowy – sprawiają, że to idealny samochód do transportu ładunków z dala od cywilizacji oraz specjalnych zastosowań.