01
września
2010
|
02:00
Europe/Warsaw

Komfortowo, bezpiecznie i ekonomicznie

Prawie 250 ( Klientów , sprzedawców oraz dziennikarzy) weźmie udział w szkoleniu z ekonomicznej jazdy, które odbędzie się w czterech lokalizacjach ( Kraków , Poznań, Koszalin oraz Warszawa) od 9 do 21 września. Szkolenie prowadzone będzie przez niemieckich instruktorów. Będzie to pierwsza edycja Eco-Trainingu z udziałem samochodów dostawczych Mercedes-Benz. wyspecjalizowaną kadrę.

Szkolenie z ekonomicznej jazdy Mercedes-Benz to gwarancja ekonomicznego stylu jazdy oszczędnymi i ekologicznymi samochodami dostawczymi Mercedes-Benz bez rezygnowania z bezpieczeństwa , komfortu i przyjemności z jazdy. Podczas przejazdów pokazowych , które mają miejsce po części teoretycznej trener wykazuje różnice między "normalnym stylem jazdy" oraz "ekonomicznym stylem jazdy Mercedes-Benz" z zastosowaniem 10 wskazówek ekonomicznej jazdy.

Podczas treningu praktycznego trener od razu przekazuje kierowcy informacje zwrotne i w zależności od sytuacji prezentuje mu zastosowanie 10 wskazówek ekonomicznej jazdy oraz rozwiązań technicznych znajdujących się w pojeździe.

Wskazówki ekonomicznej jazdy:
1. Wczesna zmiana biegu na wyższy
2. Unikanie dużych prędkości
3. Utrzymywanie równomiernego tempa - toczenie się pojazdu
4. Unikanie niepotrzebnego hamowania
5. Ruszanie zaraz po uruchomieniu silnika
6. Wykorzystywanie rozwiązań technicznych
7. Wyłączanie silnika, jeśli nie jest konieczna jego praca
8. Unikanie niepotrzebnych zabudów (np. bagażników dachowych)
9. Unikanie niepotrzebnego ładunku
10. Utrzymywanie właściwego ciśnienia w oponach