21
listopada
2013
|
01:00
Europe/Warsaw

Koncepcyjny Mercedes-Benz GLA 45 AMG

Podczas salonu samochodowego w Los Angeles (od 20 listopada do 1 grudnia br.) Mercedes-AMG prezentuje wizję kompaktowego SUV-a o wysokich osiągach. Muskularnie wyrzeźbione nadwozie koncepcyjnego modelu GLA 45 AMG skrywa najmocniejszą na świecie, produkowaną seryjnie jednostkę 4-cylindrową. Turbodoładowany silnik AMG o pojemności 2 litrów łączy imponujące parametry - moc 265 kW (360 KM) i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego - z niewielkim zużyciem paliwa.

- Wraz z koncepcyjnym GLA 45 AMG debiutujemy w coraz popularniejszym segmencie kompaktowych SUV-ów. Nasi klienci - młodzi ludzie, którzy wielką wagę przywiązują do designu, osiągów i niezależności - mogą niebawem spodziewać się nowego modelu - mówi Tobias Moers, szef Mercedes-AMG.

Średnie zużycie paliwa na 100 km z cyfrą "7" przed przecinkiem i zgodność z normą Euro 6 to dowód, że niezrównana wydajność jednostek Mercedes-AMG nie została uzyskana kosztem zgodności środowiskowej. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 5 s demonstruje typowy dla maszyn z Affalterbach dynamizm, a połączenie napędu na obie osie AMG 4MATIC oraz 7-stopniowej przekładni AMG SPEEDSHIFT DCT pozwala na pełne wykorzystanie potencjału 360-konnego silnika.
 
Design: muskularny i efektowny

Zaawansowana technologia łączy się ze zjawiskową stylizacją koncepcyjnego GLA 45 AMG. Jego karoseria spoczywa na kołach z kutymi obręczami AMG i ogumieniem w rozmiarze 255/35 R21. Z czarnym odcieniem felg kontrastuje czerwony rant oraz zaciski wysokowydajnych hamulców AMG w tym samym kolorze. Korespondują z nimi czerwone akcenty na masce, słupkach, zderzakach i lusterkach.

Imponujący przedni spojler ze lśniącym wykończeniem i czarne prowadnice powietrza w połączeniu z szerokimi wlotami manifestują wyścigowe tradycje Mercedes-AMG, podobnie jak skrzydło tylnej klapy oraz dyfuzor z dwiema końcówkami sportowego wydechu AMG oraz. Dynamiczny wygląd SUV-a podkreślają również emblematy "TURBO AMG" na błotnikach, numer startowy "45" na drzwiach i logo AMG przy górnej krawędzi przedniej szyby.