18
czerwca
2013
|
02:00
Europe/Warsaw

Laury, Pudzian i wielki konwój czyli… Mercedes na „Trakerskich”!

Jubileuszowe, 20-te Spotkania Trakerskie odbyły się na lotnisku Czyżyny w Krakowie. Jak co roku tłumnie przybili na nie miłośnicy „ciężkiej motoryzacji”, właściciele najciekawszych egzemplarzy samochodów ciężarowych oraz całe rodziny z dziećmi.

Główną gwiazdą Spotkań okazał się Mercedes-Benz. To właśnie Nowy Actros pojechał na czele tradycyjnego konwoju samochodów ciężarowych ulicami Krakowa. Za kolumną zielonych ciągników spod znaku „Gwiazdy” jechały kolorowe, tuningowane pojazdy, których właściciele przez cały rok przygotowywali się do ich prezentacji.

 

Po dotarciu na lotnisko, przedstawiciele organizatorów oficjalnie ogłosili wyniki tegorocznego plebiscytu na Ciężarówkę Roku 2013 w Polsce. Okazało się, że czytelnicy magazynu „Polski Traker” ponad 40% głosów oddali właśnie na Nowego Actrosa, który ze znaczną przewagą nad konkurencją uzyskał ten zaszczytny tytuł już po raz drugi z rzędu. Christoph Stemmer, jak na szefa sprzedaży samochodów użytkowych Mercedes-Benz przystało, przyjechał po nagrodę… właśnie Actrosem!

 

„Cieszymy się, że nasze pojazdy zostały uhonorowane tą szczególną nagrodą” – powiedział Stemmer po polsku. – „Zrobimy wszystko, aby dalej budować zaufanie do pojazdów MB – zarówno wśród klientów, jak i kierowców.”

 

Stanowisko Mercedesa odwiedziło mnóstwo osób zainteresowanych marką i motoryzacją, w tym całe rodziny z dziećmi. Wizyty nie mógł sobie także odmówić Pudzian, w którego firmie transportowej jeździ specjalnie dla niego przygotowany Actros z kabiną Giga Space i 510-cio konnym silnikiem.

 

„Jestem bardzo zadowolony z wyników spalania nowego Actrosa – to lider oszczędności w mojej flocie” – tłumaczy Pudzian, którego firma posiada 12-cie pojazdów różnych marek. „Aktualnie czekam na dostawę bliźniaczego Actrosa. Oboma jeździć będą moi najlepsi kierowcy, na najbardziej prestiżowych trasach”. Po udzieleniu wywiadów, do siłacza ustawiła się długa kolejka fanów, którzy mogli od niego na stanowisku Mercedesa uzyskać autograf.