29
września
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Liga Kierowców FleetBoard powraca

Poszukiwania najlepszych kierowców i flot wkraczają w dziesiątą rundę. 1 października rozlegnie się sygnał startowy nowej Ligi Kierowców FleetBoard, w której do 31 stycznia przyszłego roku będą rywalizować kierowcy z 19 krajów Europy oraz z Brazylii i RPA. Liczy się każdy litr oleju napędowego – celem jest uzyskanie najwyższej liczby punktów za styl jazdy według usługi Analiza Użytkowania FleetBoard, oceniającej pokonywane trasy.. Wynik oparty jest na czynnikach takich jak przewidywanie sytuacji na drodze, płynność utrzymania prędkości i częstotliwość hamowania.
 
W każdym miesiącu zawodnicy konkurujący ze sobą na szczeblach krajowych będą walczyć o tytuł "Najlepszego kierowcy" oraz "Najlepszego zespołu". Na koniec zmagań spośród wszystkich uczestników wyłonieni zostaną najlepsi kierowcy oraz najlepsze zespoły. Na trzech czołowych zawodników czekają atrakcyjne nagrody.

Poza rozgrywkami na szczeblu krajowym 11 najlepszych uczestników z każdego państwa weźmie udział w Światowych Mistrzostwach Ligi Kierowców FleetBoard, w których konkurują ze sobą drużyny poszczególnych krajów. Ci, którzy szczególnie lubią rywalizować, mogą mierzyć się też z innymi kierowcami; ich osobiste rezultaty nie będą jednak wliczane do punktacji.

Rejestracja uczestników Ligi Kierowców odbywa się do 31 grudnia pod adresem www.driversleague.com – najpierw kwestionariusz musi wypełnić firma, a następnie kierowca. Nowością są profile przedsiębiorstw oraz indywidualne profile kierowców, pozwalające błyskawicznie porównać wyniki poszczególnych uczestników. Co więcej, mogą oni wzajemnie dodawać siebie do znajomych i monitorować postępy kolegów w zwiększaniu wydajności.

W Europie Liga Kierowców FleetBoard odbywa się w: Austrii, Bułgarii, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Norwegii, Polsce, Rumunii, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, we Włoszech oraz na Litwie i na Słowacji.


Kontakt:

Aleksander Rzepecki Tel. +22 / 312 72 23
aleksander.rzepecki@daimler.com