Stuttgart/Leicestershire,
17
sierpnia
2020
|
14:15
Europe/Warsaw

Luke Finney jest zdeklarowanym entuzjastą Unimoga

Podsumowanie
  • Z obecnej perspektywy Luke Finney z Leicestershire kupiłby Unimoga znacznie wcześniej.
  • Dopuszczalna masa całkowita zestawu ciężarowego do 36 ton.
  • Przedłużenie gwarancji do pięciu lat.

Luke Finney z Leicestershire jest posiadaczem wielu koni, a od niedawna również Unimoga. „Gdybym wiedział wcześniej, że Unimog jest tak dobry, kupiłbym go już lata temu. Po zapoznaniu się z niesamowitym zakresem możliwości tego pojazdu nie mogę zrozumieć, dlaczego ktoś z mojej branży miałby wybrać coś innego” – stwierdza z przekonaniem Brytyjczyk.

Czternaście lat temu ten wszechstronny przedsiębiorca rozpoczął prowadzenie stadniny koni i świadczenie usług dla sektora rolniczego. Nowo nabytego Unimoga U 530 wykorzystuje głównie do realizacji zleceń na roboty ziemne i budowlane, wykonywanych dla gospodarstw rolnych, wiejskich przedsiębiorstw i osób prywatnych.

„Unimog jest fantastycznie wszechstronnym urządzeniem roboczym”, zachwyca się dumny nabywca. „Może holować wszelki potrzebny mi sprzęt, a jego własna powierzchnia ładunkowa z burtami jest idealna do transportu narzędzi i urządzeń”. Do przewożenia sprzętu służy Unimogowi trzyosiowa przyczepa niskopodwoziowa, przystosowana do transportowania takich maszyn, jak np. koparka o niewielkich gabarytach. Pojazd może też ciągnąć przyczepę z wywrotną skrzynią ładunkową do transportu ziemi.

Dopuszczalna masa całkowita zestawu ciężarowego do 36 ton

U 530 – najsilniejszy koń ze stajni Unimog – oferuje dopuszczalną masę całkowitą zestawu do 36 ton. Model ten jest napędzany 6-cylindrowym silnikiem o pojemności 7,7 l, osiągającym moc 220 kW (299 KM) i moment obrotowy 1200 Nm. Wyposażono go w elektropneumatyczną 16-stopniową skrzynię biegów. Wysoką dzielność terenową zapewniają mu stały napęd na wszystkie koła, osie portalowe z blokadami mechanizmu różnicowego oraz ekstremalny zakres wykrzyżowania osi.

Oprócz mobilności w terenie, czynnikiem decydującym o zakupie Unimoga była jego zdolność do jazdy drogowej z prędkością do 89 km na godzinę – „jest tu znacznie bardziej paliwooszczędny niż ciągnik rolniczy”, relacjonuje Luke Finney.

Jednym z elementów wyposażenia dodatkowego pojazdu jest układ regulacji ciśnienia powietrza w oponach Tirecontrol. Umożliwia on kierowcy szybkie i łatwe obniżenie ciśnienia w oponach podczas jazdy dla zminimalizowania uszkodzeń na miękkim podłożu. System VarioPilot pozwala natomiast na szybką na zmianę położenia kierownicy i wskaźników – w ciągu kilku minut z jednej strony kabiny na drugą. To ogromna zaleta, przydatna chociażby podczas koszenia poboczy.

Przedłużenie gwarancji do pięciu lat

Ponadto pojazd ten jest wyposażony w przyłącza elektryczne i hydrauliczne z przodu i z tyłu, czołową płytę montażową, lampy ostrzegawcze i reflektory drogowe zamontowane na dachu oraz kamery. Pięcioletni pakiet z przedłużoną gwarancją chroni przed nieprzyjemnymi niespodziankami.

Luke Finney zatrudnia czterech pełnoetatowych pracowników. Od momentu założenia firmy w 2006 r. koncentruje się na świadczeniu najwyższej jakości usług dla najbardziej wymagających klientów – co odzwierciedla się w wybieranych przez niego narzędziach i pojazdach.