22
września
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Mateusz Kusznierewicz na szkoleniu AMG

Szkolenia AMG Driving Academy cieszą się popularnością nie tylko wśród pasjonatów czterech kółek, ale również wśród znanych osobistości ze świata kultury i sportu. Gościem specjalnym ostatniego takiego szkolenia był Mateusz Kusznierewicz. Żeglarski mistrz - a prywatnie miłośnik Mercedesów - miał okazję udoskonalić swoje umiejętności za kierownicą najszybszych modeli niemieckiej marki.

Mateusz Kusznierewicz - żeglarski mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata oraz pięciokrotny indywidualny mistrz Europy - z Mercedesami związany jest od lat. Regularnie współpracuje z autoryzowanym dealerem Mercedes-Benz Auto Idea. Jako wysoki mężczyzna (193 cm) prowadzący aktywny tryb życia, spośród aut z gwiazdą najbardziej preferuje duże limuzyny i SUV-y. Tym razem spróbował swoich sił za kierownicą sportowych modeli ze stajni AMG.

- Miałem już do czynienia z różnymi modelami Mercedesa, ale po szkoleniu AMG Driving Academy nie spodziewałem się aż takich emocji. Na torze można doświadczyć zupełnie nowych emocji! – wspomina żeglarz. - Jeden dzień takiego szkolenia dał mi tyle, ile kilka lat doświadczeń na cywilnych drogach. I okazuje się, że mogę się jeszcze sporo nauczyć – wspomina żeglarz swoją wizytę na torze „Kielce”. - Samochody AMG mają wiele wspólnego z jachtem, na którym ścigałem się na igrzyskach czy mistrzostwach świata. Obie maszyny są bardzo precyzyjne, zaawansowane technicznie, szybkie. Największe wrażenie zrobiła na mnie jednak możliwość przesiadania się z jednego modelu AMG do drugiego. Z jednej strony auta różnią się niewiele, z drugiej - każde ma swój własny charakter. Dotyczy to zwłaszcza modeli z napędem 4MATIC.

Sportowa jazda samochodem potrafi być wyczerpująca. Mateusz Kusznierewicz przyznaje, że dostał niezły wycisk. – Nie chodzi tu o ból mięśni. Czułem się po prostu wyczerpany. Widać, że dla kierowcy wyścigowego bardzo ważna jest tzw. wytrzymałość siłowa, pozwalająca sprostać nie tylko przeciążeniom, ale przede wszystkim być nieustannie skoncentrowanym.

W podobnym szkoleniu może wziąć udział każdy. Zajęcia AMG Driving Academy służą doskonaleniu techniki prowadzenia samochodu i łączą elementy jazdy bezpiecznej oraz sportowej. Ich uczestnicy mogą w kontrolowanych warunkach wypróbować prawdziwe osiągi maszyn z Affalterbach, a przy okazji poprawić własne umiejętności za kierownicą. Terminy szkoleń i dodatkowe szczegóły znajdują się na stronie http://amgdrivingacademy.pl/.