01
grudnia
2014
|
01:00
Europe/Warsaw

Mercedes-AMG poszerza ofertę o modele z nowej linii „AMG Sport”

Marka sportowych samochodów Mercedes-AMG osiągnie w tym roku nowy rekord sprzedaży i dostarczy ponad 40 tysięcy aut. Poszerzenie oferty – w tym wejście do klasy kompaktowej oraz tworzenie własnych modeli, takich jak SLS AMG czy GT – skutecznie przyciągnęło nowych klientów, zapewniając sukces na dotychczasowych oraz nowych rynkach. Kolejnym etapem rozwoju Mercedes-AMG jest wprowadzenie nowej linii produktów o nazwie „AMG Sport”.

- Jesteśmy dumni z tych sukcesów – na ich podstawie będziemy realizować kolejny etap naszej strategii wzrostu – wyjaśnia Tobias Moers, Prezes Zarządu Mercedes-AMG GmbH. – W ciągu najbliższych trzech lat chcemy podwoić łączne wyniki sprzedaży z zeszłego roku.

Aby uczynić markę bardziej przystępną i zapewnić jej dalsze podstawy do trwałego wzrostu, Mercedes-AMG wprowadza nową linię modeli – „AMG Sport”. Wypełnią one lukę między samochodami Mercedes-Benz z pakietami AMG oraz klasycznymi pojazdami AMG i będą wyróżniały się sportowymi osiągami oraz szeregiem udoskonaleń technicznych.

Otwarcie się na kolejne grupy klientów i segmenty ma na celu dalsze zwiększanie potencjału sprzedażowego AMG na całym świecie. – W naszych planach rozwojowych pozostajemy wierni filozofii drogowego spełnienia – „Driving Performance” – podkreśla Moers.

Modele AMG Sport otrzymają wzmocnione jednostki napędowe, standardowy napęd na obie osie oraz specjalne podzespoły zawieszenia i układu hamulcowego, pochodzące z klasycznych samochodów AMG. Pierwsze dwa z nich zostaną zaprezentowane w styczniu przyszłego roku, podczas salonu samochodowego NAIAS w Detroit. Plany zakładają dalsze poszerzanie oferty AMG Sport w stosownym czasie.

Mercedes-AMG – sportowa marka Mercedes-Benz z siedzibą w Affalterbach – stawia sobie wysokie cele nie tylko w zakresie satysfakcji klienta i wzrostu sprzedaży. Dzięki wdrożeniu nowych technologii średnie zużycie benzyny w ramach całej gamy modeli w ciągu minionych pięciu lat spadło o 35 proc. Modele AMG już teraz należą do najbardziej wydajnych i oszczędnych w swoich segmentach, a wprowadzenie linii Sport w 2015 roku pozwoli na dalsze obniżanie zapotrzebowania na paliwo całej floty. Także sama firma AMG reprezentuje wzorowe standardy w zakresie efektywności, elastyczności i zgodności środowiskowej, o czym świadczy choćby nagroda „Deutscher Logistik-Preis 2014” przyznawana przez BVL Global Supply Chain Network za przyjazność dla środowiska i strategię łańcucha dostaw czy wyróżnienie Niemieckiego Towarzystwa Budownictwa Zrównoważonego (DGBN).