02
sierpnia
2012
|
02:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Actros zdobył prestiżową nagrodę "red dot" 2012

• Design: wyrazisty charakter w służbie efektywności
• Silniki Euro VI o mocy od 175 kW (238 KM) do 375 kW (510 KM)
• Parasol bezpieczeństwa: komplet systemów bezpieczeństwa po raz pierwszy dostępny dla transportu krótkodystansowego

Mercedes-Benz kreuje długofalowe trendy w dziedzinie estetyki samochodów ciężarowych. Na potwierdzenie tego faktu nowy Actros otrzymał renomowaną nagrodę „red dot”, przyznawaną przez międzynarodowe jury za najlepsze wzornictwo przemysłowe.

O nagrody „red dot”, uznawane za niekwestionowany znak jakości w dziedzinie designu, walczyło w tym roku 1800 producentów i projektantów z 58 krajów. Międzynarodowe jury złożone z niezależnych specjalistów oceniło ponad 4500 produktów, spośród których wyłoniono najlepsze pod względem jakości i pionierskie pod względem wzornictwa. Według komisji pod przewodnictwem prof. Petera Zeca, inicjatora i dyrektora konkursu „red dot”, nowy Actros spełnia te ambitne kryteria:

- Najważniejsze? Solidny i funkcjonalny motyw projektowania, który będzie wyglądał atrakcyjnie w nadchodzących latach. Nowy Actros łączy funkcję z perfekcyjną formą zewnętrzną.

Kau Sieber, szef designu samochodów użytkowych Mercedes-Benz, potwierdził ten werdykt: - Kluczowa była zarówno forma, jak i funkcja. Zupełnie, jakby całość wyrzeźbiono z jednej bryły.

Przypomnijmy, że również pierwsza generacja Actrosa otrzymała to prestiżowe wyróżnienie (1998 rok).

W kategorii "czasopisma i prasa codzienna" nagrodę „red dot” zdobył magazyn Mercedes-Benz "Dimensions", którego wydanie zbiegło się z rynkową premierą nowego Actrosa. Ciężarówkę zaprezentowano na łamach magazynu w niespotykany dotychczas sposób, kładąc większy nacisk na estetykę i design niż na aspekty biznesowe. W tę unikalną koncepcję wpisały się nadzwyczajne ujęcia fotograficzne oraz nietypowy układ treści.

Nagrody „red dot”, przyznawane przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen, uchodzą za najważniejsze w świecie wzornictwa przemysłowego. Początki konkursu sięgają 1955 roku.