07
lutego
2012
|
01:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Citan - nowy miejski van z gwiazdą

Pod nazwą Citan kryje się połączenie miejskiej zwinności i wyjątkowej odporności. Nowy pojazd idealnie trafia w potrzeby sektora usług handlowych i przemysłowych. Kompaktowe nadwozie z obszernym przedziałem bagażowym idzie w parze z cechami charakterystycznymi dla pojazdów Mercedes-Benz - jakością, komfortem obsługi, wydajnością i bezpieczeństwem.


Wyrazisty design, czyli znak rozpoznawczy Mercedes-Benz
Charakterystyczna stylizacja Citana zapowiada powiew świeżości w segmencie małych samochodów dostawczych. Szeroka osłona chłodnicy, dynamicznie nakreślony kształt lamp, maski i zderzaka - żaden element nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z kolejnym modelem spod znaku gwiazdy.

Citan dochowuje standardów Mercedes-Benz i w innych dziedzinach: jakości wykonania, prowadzenia czy ergonomii kabiny. Auto zaprojektowano i przetestowano zgodnie z normami zarezerwowanymi dla większych braci, Sprintera i Vito. Odnosi się to nie tylko do trwałości, ale również do wydajności oraz bezpieczeństwa. Wszystkie wersje zostaną seryjnie wyposażone w układ kontroli stabilności ESP, a gama ekonomicznych silników wysokoprężnych i benzynowych odpowiada szerokim potrzebom w zakresie dynamiki jazdy.

Dopasowana oferta profesjonalnych usług
Indywidualizacja to cecha wrodzona dostawczych aut marki Mercedes-Benz. Citan dostępny będzie jako blaszany furgon, wersja osobowa i odmiana Mixto (osobowo-towarowa) - w kilku wariantach długości i masy. Liczne opcje pozwolą dopasować model do specyficznych zastosowań. Jego nabywcy będą mogli skorzystać z pełnej oferty usług świadczonych przez specjalistów Mercedes-Benz, niedostępnych dotąd w segmencie małych samochodów dostawczych.


Debiut podczas wystawy pojazdów użytkowych we wrześniu br.
Nowy Mercedes-Benz Citan zadebiutuje jesienią 2012 roku. Oficjalna premiera modelu nastąpi podczas międzynarodowej wystawy pojazdów użytkowych w Hanowerze, we wrześniu 2012 roku.