11
maja
2012
|
02:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Driving Events już w Polsce: przetestuj na torze najmocniejsze auta ze stajni AMG

Mercedes-Benz Polska kontynuuje wieloletnią tradycję Akademii Jazdy AMG – rozbudowanego programu szkoleń, pozwalającego w bezpiecznych warunkach sprawdzić potencjał modeli z Affalterbach.

Dwa spersonalizowane programy Mercedes-Benz Driving Events to wyjątkowa propozycja dla obecnych i przyszłych klientów – dla tych, którzy pragną poczuć mocną dawkę adrenaliny za kierownicą AMG i dla tych, którzy chcą jeszcze lepiej poznać swojego Mercedesa lub zamienić go na mocniejszy model.

Pierwszy z programów - "AMG on Demand" – obejmuje 4-godzinny trening z zakresu bezpiecznej jazdy, połączonej z wykorzystaniem siły drzemiącej w modelach AMG. Ćwiczenia sprawnościowe odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów, przeszkolonych w siedzibie AMG w Affalterbach. Dynamikę zajęć potęgują próby czasowe dla wszystkich uczestników.

Druga z propozycji to relaksacyjny "Weekend SPA z Mercedes-Benz". Poza 3-godzinnym spotkaniem z modelami AMG na Torze "Kielce", uczestnicy będą mieli okazję poznać bliżej paletę modeli Mercedes-Benz i przemierzyć wybranymi autami 150-kilometrowy szlak, wiodący przez urokliwe okolice Gór Świętokrzyskich.

Szczególną atrakcją obu programów będzie pokazowy przejazd na fotelu pilota C 63 Coupé AMG Black Series. Prędkości w czasie pokazu dochodzą do 210 km/h, a instruktor wyłącza system ESP. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy film z przejazdu, a także sportową balaklawę Mercedes-Benz AMG.

Program "AMG on Demand": elektryzujące doświadczenie

Program "AMG on Demand" odbywa się w dwóch sesjach (porannej lub popołudniowej) i trwa 4 godziny. Intensywne testy aktualnej gamy modeli AMG połączone są ze szkoleniem teoretycznym i praktycznym, obfitującym w bogate know-how doświadczonych instruktorów. Zróżnicowany zakres ćwiczeń pozwala nie tylko zasmakować możliwości maszyn z Affalterbach, ale też poznać własne ograniczenia jako kierowcy i zyskać dodatkową pewność podczas prowadzenia samochodu.

Każda sesja liczy 8 uczestników. Po odprawie w pięciogwiazdkowym Hotelu Odyssey i zapoznaniu się z informacjami teoretycznymi (m.in. właściwa pozycja za kierownicą, praca rąk, hamowanie oraz zasady bezpieczeństwa), przejeżdżają oni na Tor "Kielce" i przystępują do szkolenia praktycznego, w trakcie którego mają okazję poznać bliżej różne modele AMG (5 aut: 4 dla klientów plus C 63 Coupé Black Series do przejazdu co-drive z instruktorem).

Lista prób obejmuje:
- slalom ;
- hamowanie awaryjne z jednoczesnym omijaniem przeszkody
- pokonywanie zakrętu w połączeniu z pokazem działania elektronicznych systemów wspomagających;
- próbę sprawnościową na torze kartingowym;
- próbę szybkościową na pętli owalnej
- zawody z pomiarem czasowym na torze kartingowym;
- co-drive C 63 Coupé AMG Black Series z instruktorem.

Podczas jazdy uczestnicy pozostają w kontakcie radiowym z instruktorami, którzy udzielają cennych wskazówek na temat operowania kierownicą i pedałami, właściwych punktów hamowania czy idealnej linii pokonywania zakrętu. Zależnie od trybu, spotkanie kończy się lub zaczyna popołudniowym lunchem. Uczestnicy otrzymają pamiątkowy film oraz kominiarkę z przejazdu co-drive.

Program "Weekend SPA z Mercedes-Benz": pasja i relaks

Drugi z programów to szansa na poznanie wyselekcjonowanych modeli z palety Mercedes-Benz i AMG, połączona z jazdą testową i zajęciami na Torze "Kielce". Weekendowy harmonogram obejmuje również wieczorny odpoczynek w zaciszu ekskluzywnego Hotelu Odyssey. Kameralna atmosfera stwarza doskonałą okazję do wymiany pasjonujących doświadczeń z entuzjastami motoryzacji.

W każdej edycji programu "Weekend SPA z Mercedes-Benz" bierze udział 16-osobowa grupa uczestników (możliwe uczestnictwo osób towarzyszących). Mają oni do dyspozycji 9 aut (4 samochody AMG do ćwiczeń plus C 63 Coupé Black Series do przejazdu co-drive z instruktorem oraz 4 samochody Mercedes-Benz).

Zajęcia teoretyczne i praktyczne za kierownicą modeli AMG wieńczy przejazd co-drive C 63 Coupé Black Series z instruktorem. Po obiedzie i prezentacji aut z palety Mercedes-Benz, uczestnicy wyruszają na Emotion Tour. 150-kilometrowy odcinek wiedzie przez malownicze zakątki Gór Świętokrzyskich, umożliwiając przetestowanie różnych modeli Mercedes-Benz na trasie szybkiego ruchu, krętej górskiej drodze i w warunkach miejskich.
Piątkowy i sobotni wieczór to czas na odpoczynek i rekreację - na basenie, w saunie oraz w strefie SPA.

Wszytkich zainteresowanych zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z dealerem lub do odwiedzenia strony:
http://www.mercedes-benz.pl/content/poland/mpc/mpc_poland_website/pl/home_mpc/passengercars/home/passengercars_world/news_and_events/driving_events.html