Stuttgart/Berlin,
05
września
2022
|
14:29
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Fashion Week (MBFW) w Berlinie – ekskluzywny pokaz kreatywności i scena dla ducha czasów

Tegoroczny tydzień mody w Berlinie otwiera wydarzenie „Mercedes-Benz Creators Night”, z wizjonerską kapsułową kolekcją „ACCO1” stworzoną z materiałów pochodzących z recyklingu

5 września 2022 r. Mercedes-Benz rozpoczyna berliński tydzień mody MBFW wiosna/lato 2023 od wydarzenia „Mercedes-Benz Creators Night”, które odbędzie się w nowym miejscu – Telegraphenamt („Biuro telegraficzne”) w Berlinie. Atrakcją wieczoru będą dwa kreatywne projekty łączące modę z innowacyjnym wzornictwem motoryzacyjnym. Główną rolę odegra tu zrównoważona moda w postaci wizjonerskiej kolekcji Mercedes-Benz „ACC01”. Ta kapsułowa kolekcja, stworzona pod artystycznym kierownictwem berlińskiego studia kreatywnego Acte TM, powstała z materiałów pochodzących z recyklingu. Przy okazji partner marki Mercedes-AMG, amerykański muzyk will.i.am (wokalista amerykańskiego zespołu hip-hopowego „Black Eyed Peas”), a także producent i przedsiębiorca technologiczny, pokaże wyjątkowy samochód Mercedes-AMG – „The Flip”.

„ACC01” – Wizjonerska kapsułowa kolekcja Mercedes-Benz i Acte TM

Przy projektowaniu nowej kolekcji designerzy Acte i zespół agencji kreatywnej Antoni inspirowali się historią producenta luksusowych samochodów ze Stuttgartu. Wykorzystane materiały pochodzą z poddanych recyklingowi firmowych zapasów, które przetworzono wyłącznie na pojedyncze elementy. W sumie kapsułowa kolekcja składa się z 28 pozycji, a wśród nich: T-shirty, bluzy z kapturem, kurtki, płaszcze czy torby, które można ze sobą łączyć, tworząc różne stylizacje. Zróżnicowana gama odzieży i dodatków jest produkowana w Berlinie, we współpracy z partnerem Studio Kasia Kucharska, które specjalizuje się w zrównoważonej i innowacyjnej produkcji.

Acte TM to berlińskie studio artystyczno-kreatywne, założone w 2018 roku przez Saschę Hutha i Philippa Grotha. Ich wizja we współpracy z Mercedes-Benz polegała na stworzeniu kreatywnego połączenia wysokiej jakości, ekskluzywnie zaprojektowanej mody oraz, oczywiście, tematyki samochodowej. Najważniejszymi zasadami były tu: precyzja, wyjątkowe wzornictwo, techniczna doskonałość i zrównoważony rozwój.

WILL.I.AMG

„Mercedes-Benz Creator's Night” rozpocznie amerykański gwiazdor i przedsiębiorca William Adams, na całym świecie znany jako will.i.am. Wielokrotnie nagradzany muzyk hip-hopowy i współzałożyciel „Black Eyed Peas” razem ze specjalistami od personalizacji West Coast Customs i przy wsparciu Mercedes-AMG stworzył unikatowy „The Flip”. To motoryzacyjne arcydzieło o wyrazistym designie i dalekosiężnym przekazie. „The Flip”, jedyny w swoim rodzaju model oparty na Mercedesie-AMG GT 4-drzwiowym Coupé, reprezentuje wspólny projekt, którego celem jest ułatwienie uczniom z defaworyzowanych środowisk dostępu do przedmiotów STEM (nauka, technologia, inżynieria, matematyki), w niektórych krajach znanych też pod akronimem MINT (matematyka, informatyka, nauki przyrodnicze i technologia). Projekt pozwoli młodym ludziom zdobywać umiejętności potrzebne do wykonywania przyszłościowych zawodów i rozwoju nowych technologii.

Ponadto will.i.am zaprezentuje swoją ekskluzywną kolekcję odzieży „BEAR WITNESS”, inspirowaną gwiazdą Mercedesa oraz samochodową sygnaturą dźwiękową. „BEAR WITNESS” to zaprojektowany przez muzyka symbol z twarzą niedźwiedzia. Na nim koncentruje również kolekcja „BEAR WITNESS”, z limitowaną edycją odzieży: kurtek baseballowych, bluz z kapturem, koszul i czapek. Więcej informacji na temat współpracy Mercedes-AMG WILL.I.AMG można znaleźć tutaj.

Relacje z inauguracyjnego pokazu MBFW w Berlinie będą dostępne od 6 września na łamach serwisu dla mediów Mercedes-Benz Group AG oraz Mercedes me media.