23
stycznia
2010
|
01:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Klasy E ulubionym samochodem Niemców

"Żółty Anioł" – wyróżnienie za osiągnięcia, uchodzące za Oscara przemysłu motoryzacyjnego – zostało przyznane przez ADAC już po raz szósty. Konsumenci cenią ten znak jakości, traktując go jako cenną wskazówkę, gdyż przy podejmowaniu decyzji o kupnie obok designu i wizerunku marki istotną rolę odgrywają takie kryteria, jak relacja cena-korzyści, funkcjonalność, ekonomiczność, bezpieczeństwo i ekologia.

O nagrodę walczyło 47 samochodów, które zadebiutowały na rynku w 2009 roku. Możliwość oddania głosu w największym niemieckim konkursie motoryzacyjnym miało około 19 milionów czytelników czasopisma "ADAC Motorwelt" oraz wszyscy odwiedzający witrynę internetową automobilklubu oraz salon samochodowy IAA 2009 we Frankurcie. Pierwsze miejsce w wyborach ulubionego samochodu Niemiec zdobył z wyraźną przewagą Mercedes-Benz Klasy E, a osiągnięcie zostało uhonorowane przez największy europejski automobilklub przyznaniem "Żółtego Anioła 2010". Uzupełnieniem sukcesu Mercedes-Benz było zdobycie drugiego miejsca w kategorii "Ulubiona marka".

Klasa E jest modelowym przykładem realizacji podstawowych wartości marki, jak bezpieczeństwo, komfort i jakość. Wyjątkową pozycję Klasy E podkreślają udziały rynkowe w kategorii limuzyn Premium-Business, wynoszące około 60 procent w Niemczech i 40 procent w Europie Zachodniej. W ubiegłym roku Mercedes-Benz sprzedał na świecie ponad 200.000 egzemplarzy Klasy E.

Od chwili wprowadzenia na rynek w marcu 2009 roku Klasa E zachwyca między innymi dynamicznym designem, innowacyjną technologią, przykładowym komfortem i dużą ekonomicznością. Przyczynia się do tego dziesięć jednostek napędowych, benzynowych i wysokoprężnych, w klasach mocy sięgających od 100 do 386 kW (136 do 525 KM). Ponadto Klasa E oferuje unikatową kombinację systemów wspomagania kierowcy, obejmującą na przykład funkcję rozpoznawania zmęczenia kierowcy, adaptacyjnego asystenta świateł drogowych, czy tempomat z funkcją kontroli odstępu, który w razie rozpoznania grożącej kolizji, współdziałając z hamulcami PRE-SAFE®, jest w stanie samoczynnie zainicjować pełne hamowanie.

Kolejną konkurencją, w której Klasa E ustanawia standardy, jest komfort podróżowania na długich trasach. Cecha ta wyróżnia również inne samochody z klasy wyższej: Klasę E coupé, Klasę E kombi i Klasę E kabriolet, która właśnie zadebiutowała na światowym rynku.

Za wyjątkową pozycję na rynku najnowszy Mercedes-Benz Klasy E zdobył już wiele wyróżnień:

  • Czytelnicy branżowego pisma "Auto Zeitung" przyznali mu tytuł najlepszej limuzyny klasy wyższej w formie nagrody Auto Trophy 2009.
  • Około 100 000 czytelników AUTO BILD uhonorowało go tytułem najpiękniejszego samochodu Niemiec.
  • Zdobył renomowaną nagrodę „EuroCarBody Award 2009“.
  • Otrzymał nagrodę magazynu Diners Club za "najlepszy stosunek ekonomika-osiągi".
  • Został wyróżniony austriacką nagrodą branżową "Großer Österreichischer Automobilpreis" jako ulubiona limuzyna klasy Premium.

Ponadto niezależny instytut badań rynkowych Bähr & Fess Forecast stwierdził, że nowa Klasa E Mercedesa będzie najbardziej stabilnym pod względem wartości modelem w klasie wyższej, osiągając w tym segmencie najwyższy wskaźnik cenowy przy odsprzedaży po trzyletniej eksploatacji. Po raz kolejny potwierdziło to tradycyjną cechę pojazdów marki Mercedes-Benz – trwałe utrzymywanie wysokiej wartości rynkowej.