09
lipca
2010
|
02:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz na Master Truck w Opolu

Zlot Master Truck jest bez wątpienia ukoronowaniem trakerskiego sezonu letniego. Międzynarodowy charakter imprezy świadczy o tym, jak ważne jest to wydarzenie w świecie włascieieli i użytkowników ciężarówek. Uczestnicy imprezy będą mieli możliwość przekonać się o tym, że samochody ciężarowe moga być równie piękne i ekscytujące jak samochody osobowe. Na imprezie pojawią się najbardziej efektowne, zachwycające swoją barwą oraz pomysłowością maszyny. Program zlotu obejmuje konkursy, zabawy oraz dobrą muzykę.

Auto Partner J. i A. Garcarek Sp.j. przygotował dla uczestników imprezy m.in: konkurs na przeciąganie liny, który odbędzi się w sobotę o godz. 16:20, konkurs puzzle ciężarowe, w którym startują 2-osobowe zespoły ( sobota, ok. godz. 18:50) oraz konkurs wiedzy o ciężarówce ( niedziela, ok. godz. 13:55). Mercedes-Benz zadbał również o atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy. Dzieci będą mogły wziąć udział w slalomie jadąc specjalnie przygotowanym do tego celu modelem (małego) Mercedesa (niedziela, ok. godz. 15). Dla posiadacza najpiękniejszej ciężarówki marki Mercedes Auto Partner J. i A. Garcarek Sp. j. przygotował nagrodę specjalną.

Czołowy przedstawiciel branży pojazdów użytkowych Mercedes-Benz Polska oraz sponsor imprezy czyli Auto Partner J. i A. Garcarek Sp.j. zaprezentują na zlocie w Opolu ciężarówki Actros (Actros 2544LnR, Wielton firanka z naczepą; Actros 1846LS Show Truck, 1844LS Show Truck )*, które wyróżniają się nadzwyczajną niezawodnością, ekonomicznością oraz rewelacyjnym komfortem jazdy w połączeniu z wzorcowym bezpieczeństwem. Actrosy BlueTec, z technologią SCR marki Mercedes-Benz umożliwiają ekonomiczne spełnienie wymagań normy Euro 5, mniejsze zużycie paliwa, niską emisję cząsteczek stałych oraz bezkonkurencyjnie niską emisję CO2. Dzięki niej również poziom emisji dwutlenku azotu (NO2) jest niższy od poziomu, jaki dopuszczają przepisy obowiązujące od 2010 roku.

Stacja dealerska pojazdów użytkowych sponsora zlotu Master Truck Auto Partner Jan i Andrzej Garcarek Sp.J. położona jest przy drodze krajowej nr 25 w Ociąu. Budynek wyróżnia się nowoczesnością, nie tylko pod względem architektonicznym, ale również pod względem technologicznym. Zastosowano w nim rozwiązania pozwalająca na obniżenie zużycia energii oraz w znacznym stopniu zmniejszono koszty eksploatacji.
Wykorzystywanie zużytego oleju do ogrzewania, czy ściany wykonane ze szkła umożliwiające doskonałe doświetlenie całego obiektu to tylko niektóre z zastosowanych rozwiązań. Interesującym pomysłem jest zastosowanie automatycznie uruchamianych wyciągów spalin na stanowiskach roboczych, które pozwalają na zmniejszenie zużycia energii. Serwis dysponuje ośmioma stanowiskami roboczymi.
Najbardziej wyróżniającą cechą nowej stacji jest jednak salon sprzedaży - to pierwszy tego typu obiekt w Polsce, który umożliwia ekspozycję samochodu ciężarowego. Salon oraz biuro obsługi klienta są oddzielone od hali serwisowej ścianą wykonaną ze szkła. Wybierając takie rozwiązanie, firma chciała podkreślić, jak ważna dla właścicieli jest wiarygodność i jakość świadczonych usług. Klienci mogą obserwować cały proces naprawy samochodu.

Oprócz stacji pojazdów ciężarowcy w odrębnym budynku znajduje się stacja dealerska pojazdów osobowych. Równie nowoczesna i przyjazna dla klientów jak i pracowników.
Ponadto pomiędzy obydwoma budynkami znajduje się restauracja Mercedes- Cafe, w której można zjeść i odpocząć oczekując na pojazd. Dla zmęczonych kierowców przygotowane są również dwa pokoje hotelowe.