02
września
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz na wystawie Classic Moto Show w Krakowie

Piękno jest wieczne – oto hasło towarzyszące stoisku Mercedes-Benz podczas targów aut zabytkowych Classic Moto Show w Krakowie. Od piątku do niedzieli goście wystawy będą mogli podziwiać historyczne pokolenia ekskluzywnych modeli Mercedesa, takich jak przedwojenny 170 Cabriolet oraz coupe serii 111 i 114. Gwiazdą imprezy będzie najnowszy CLS, który będzie świętował tam swoją polską premierę.

Gamę przedwojennych Mercedesów będzie reprezentować 170 Cabriolet z roku 1937, słynący nie tylko z komfortu i trwałej konstrukcji, ale również z niewysokiego zapotrzebowania na paliwo. Obok pojawi się 300 "Adenauer" rocznik 1953 – jeden z najbardziej luksusowych samochodów swoich czasów, a także coupe serii 111 i 114, które w wyjątkowy sposób łączą elegancję i sportowy sznyt. Miłośnicy youngtimerów z pewnością zwrócą uwagę na limuzynę typoszeregu 116, czyli pierwszą "oficjalną" Klasę S, i to z samego początku produkcji - roku 1972.

Gwiazdą imprezy będzie najnowszy Mercedes-Benz CLS, który po raz pierwszy pojawi się w Polsce w zmodernizowanej odsłonie. Wysmakowana sylwetka wzbogaciła się o nowe, ekskluzywne akcenty – w tym dostępne na życzenie przednie lampy MULTIBEAM LED, zapewniające jeszcze wyższy komfort jazdy po zmroku. Dysponują one m.in. funkcją doświetlania zakrętów i rond w oparciu o dane z układu nawigacji. Zaktualizowana oferta jednostek napędowych i wersji z napędem na obie osie 4MATIC, wprowadzenie 9-biegowej przekładni automatycznej 9G-TRONIC oraz nowe systemy wspomagające i elementy wyposażenia z zakresu multimediów tylko podkreślają atrakcyjność modelu, który zapoczątkował segment czterodrzwiowych coupe.

Classic Moto Show odbędzie się w Krakowie już po raz trzeci. Impreza organizowana przez Fundację Muzeum Motoryzacji oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej potrwa od 5 do 7 września br. na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ulicy św. Wawrzyńca 15, czyli na krakowskim Kazimierzu. W piątek i sobotę hale wystawowe będą otwarte od godziny 9 do 20, a w niedzielę - od 10 do 18. Łącznie, na gości będzie czekać około 120 aut, a także prezentacja warsztatu renowacji samochodów "od kuchni", zajęcia i konkursy dla dzieci oraz giełda części do klasyków.