14
maja
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz najbardziej innowacyjną marką motoryzacyjną

W badaniu przeprowadzonym przez instytut Center of Automotive Management (CAM) i firmę badawczą Pricewaterhouse Coopers (PwC) doceniono bogactwo najnowszych technologii w autach spod znaku trójramiennej gwiazdy, uznając Mercedes-Benz za najbardziej innowacyjną markę motoryzacyjną na rynku. Daimler zdobył również tytuł "Najbardziej innowacyjnego koncernu" w kategoriach "Koncepcji pojazdów" oraz "Systemów bezpieczeństwa". Ceremonia przyznania nagród AutomotiveINNOVATIONS 2014 odbyła się 8 maja br. we Frankfurcie nad Menem.

- Z niemal 170 punktami indeksowymi Mercedes-Benz demonstruje zdecydowanie najwyższy poziom innowacji i osiąga najlepszy wynik w badaniu AutomotiveINNOVATIONS. Także trzy najbardziej innowacyjne modele w rankingu - Klasa S, E i C - są produkowane przez Mercedes-Benz - zauważa prof. Stefan Bratzel z CAM.

- Motto Carla Benza, jednego z naszych ojców założycieli, brzmiało: "Miłość do wynalazku nie umiera nigdy". Innowacyjne rozwiązania są dziś czynnikiem sukcesu ważniejszym niż kiedykolwiek - powiedział przed ceremonią wręczenia nagród prof. Thomas Weber, członek zarządu Daimler AG, odpowiedzialny w Mercedes-Benz Cars za badania i rozwój. - Zróżnicowanym wyzwaniom w przyszłości mogą sprostać jedynie innowacje, które zostają szybko wdrożone do produkcji i obejmują wszystkie istotnych pola.

Lista innowacji, za które Mercedes-Benz odebrał nagrodę Automotive INNOVATIONS 2014, obejmuje "widzące zawieszenie" - MAGIC BODY CONTROL, aktywny tempomat z asystentem jazdy w korku DISTRONIC PLUS, a także model S 400 HYBRID z napędem hybrydowym.

Wzorowa aerodynamika i liczne innowacje z zakresu bezpieczeństwa pozwoliły Daimlerowi zdobyć także tytuł "Najbardziej innowacyjnego koncernu" w kategoriach "Koncepcji pojazdów" i "Systemów bezpieczeństwa". Klasa S i GLA legitymują się najlepszą aerodynamiką w swoich segmentach, a Klasa CLA ustanawia nawet pod tym względem światowy rekord - w wersji BlueEFFICIENCY Edition to najbardziej opływowy samochód produkowany seryjnie (współczynnik oporu powietrza Cd = 0,22, opór aerodynamiczny równy 0,49 m kw.). Do wielokrotnie nagradzanych funkcji bezpieczeństwa należą m.in. układ BAS PLUS Brake Assist, reagujący na ruch poprzeczny, Night View Assist Plus, zdolny rozpoznawać zarówno ludzi, jak i zwierzęta, oraz PRE-SAFE® PLUS, poszerzający zakres środków ochronnych o działania zapobiegawcze w sytuacjach mogących doprowadzić do wypadku.

- Daimler wprowadza innowacje w kolejnych segmentach jeszcze szybciej niż dotychczas - powiedział prof. Bratzel. – Podobny zakres innowacyjnych rozwiązań opracowanych w celu ograniczenia liczby wypadków – łącznie jest ich 19 – można znaleźć w Klasach E i C.

Kompleksowa baza innowacji: Center of Automotive Management

Nagrodę AutomotiveINNOVATIONS przynano na podstawie raportu wykorzystującego bazę innowacji instytutu Center of Automotive Management (CAM) w Bergisch Gladbach. Dziewiąty rok z rzędu kompleksowo przebadano i oceniono według kryteriów ilościowych oraz jakościowych motoryzacyjne innowacje 18 globalnych koncernów, do których należą 52 marki.

Innowacje są zdefiniowane jako nowe rozwiązania zapewniające wyraźne korzyści klientom. Muszą one być dostępne w ofercie lub przynajmniej zostać przedstawione w kompletnych prototypach.

CAM działa jako niezależny instytut w zakresie doświadczalnych badań samochodów i rozwiązań z dziedziny mobilności oraz doradztwa strategicznego. Dyrektorem CAM jest prof. Stefan Bratzel, który założył instytut w kwietniu 2004 roku.