09
kwietnia
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Polska i Mercedes-Benz Bank wśród najlepszych pracodawców w Polsce

Polskie spółki należące do koncernu Daimler AG po raz kolejny otrzymały wysokie noty w rankingach najbardziej atrakcyjnych pracodawców w kraju. Firma Mercedes-Benz Polska zajęła  1. miejsce w rankingu Randstad Award 2014, zaś instytut Great Place to Work wyróżnił Mercedes-Benz Bank.

Premium i najwyższa jakość to atrybuty marki Mercedes-Benz. Najnowsze badania pokazują, że twierdzenie to dotyczy nie tylko samochodów, ale także spółek koncernu Daimler AG w Polsce.

W tegorocznym rankingu Randstad Awards zwyciężyła spółka Mercedes-Benz Polska, której przyznano pierwsze miejsce i tytuł najbardziej atrakcyjnego pracodawcy w Polsce 2014. Wg respondentów firma oferuje wysokie zarobki, możliwości rozwoju zawodowego oraz przyjazną atmosferę pracy. W poprzednich latach firma zajmowała odpowiednio w 2013 i 2011– 4 miejsce, w 2012 – 3 miejsce. Sondaż Randstad przeprowadzany jest w Polsce i 22 innych krajach przez niezależny instytut badawczy. Potencjalni pracownicy pytani są o atrakcyjność pracodawców. Firmy nie mogą zgłaszać udziału w konkursie, ani w żaden inny sposób wpływać na jego wyniki.

Natomiast Instytut Great Place to Work wyróżnił firmę Mercedes-Benz Bank (w kategorii średnich firm: 50-500 pracowników), która uzyskała doskonałe wyniki w badaniu pracowniczym. Pracownicy podkreślali przyjazne środowisko i atmosferę oraz poszanowanie takich wartości w miejscu pracy jak szacunek, koleżeństwo czy uczciwość. Warto dodać, że Mercedes-Benz  Bank został wyróżniony jako jedyna organizacja sektora finansowego i jednocześnie jedyne przedsiębiorstwo z sektora motoryzacyjnego.

Ranking instytutu Great Place to Work prowadzony jest  w ponad 70 organizacjach. O ocenie przedsiębiorstwa decydowała przeprowadzona wśród pracowników ankieta oraz audyt kultury organizacyjnej i praktyk HR.

Więcej informacji na temat rankingów::
http://www.greatplacetowork.pl
http://www.randstad.pl/o-randstad/randstad-award