14
października
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Polska na Targach Komtechnika

Branża komunalna wymaga użycia wielu zróżnicowanych pojazdów – o niewielkich samochodów dostawczych do dużych terenowych ciężarówek. Od najbliższego wtorku, 14 października, pojazdy takie można będzie oglądać w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Techniki Komunlanej, które potrwają do 17 października.

Podczas Międzynarodowych Targów Energetycznych KOMTECHNIKA w Poznaniu w dniach 14-17 p br. zaprezentowane zostaną pojazdy użytkowe spod znaku Gwiazdy, dedykowane branży komunalnej. Stanowisko Mercedes-Benz znajduje się w pawilonie 5, sektor B - stoisko 32.

Branża komunalna ma bardzo wysokie wymagania. Gospodarka komunalna obejmuje w szczególności zadania o charakterze użyteczności publicznej, których celem jest bieżące i nieprzerwane zaspokajanie zbiorowych potrzeb, gdzie liczą niezawodność i funkcjonalność pojazdów. Musza one przedzierać się często przez wąskie uliczki, czy zaśnieżone drogi a do tego zachować pełną zdolność do wykonywania swoich zadań.  Wyzwaniu jest w stanie sprostać gama pojazdów użytkowych Mercedes-Benz– przystosowanych do jazdy w obszarach zurbanozowanych, o wszechstronnej ładowności oraz możliwośći instalacji dodatkowych urządzeń.

Mercedes-Benz Polska prezentuje 3 zróżnicowane modele:

1) Unimog U423 /4X4z układem centralnego pompowania kół oraz osiami portalowymi. Prezentowany model wyposażony jest m.in. w skrzynie ładunkową – wywrotkę oraz w przyłącza, umożliwiające zamontowanie urządzeń do kompleksowego utrzymania dróg i autostrad oraz zabudów do branży komunalnej np. kosiarki wysięgnikowej lub zestawu pił do kształtowania profilu drogi

2) Antos 2533 L 6x2 ENA , z zabudową do odbioru nieczystości stałych firmy Ekocel. Antos jest następcą powszechnie znanego modelu MB Axor

3) Econic 2630 L ENA/6X2/4 – 300-stu konna, trzyosiowa śmieciarka z maksymalnym momentem obrotowym 1200 Nm. Jego podstawową zaletą jest bardzo niski próg ułatwiający częste wsiadanie i wysiadanie z pojazdu, a także panoramiczna szyba zapewniająca widoczność zbliżoną do tej, jaką mają kierowcy autobusów miejskich.


Koncern Daimler jest związany z branżą komunalną nie tylko na poziomie wsparcia dla branży, - może się również poszczycić nowatorską gamą własnych produktów o unikalnych własnościach. Dla przykładu, niedawno miał swoją premierę Econic w wersji NGT, w kórym jednostka M 936 G zasilana gazem ziemnym wykorzystywana jest w pojeździe do zbierania odpadów i krótkodystansowego transportu dystrybucyjnego. Jego odpowiednik poprzedniej generacji znalazł swoich odbiorców także w Polsce – w branży komunalnej oraz poza nią.

Kontakt:

Aleksander Rzepecki Tel. +22 / 312 72 23
aleksander.rzepecki@daimler.com