23
marca
2012
|
01:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Polska wśród najlepszych pracodawców

Ideą rankingu Randstad jest wyłanianie firm, uważanych przez potencjalnych pracowników za najbardziej atrakcyjne. W zestawieniu brane jest pod uwagę wiele aspektów: m.in. innowacyjność, warunki finansowe, panująca w pracy atmosfera, czy siła marki. Ranking narodził się 12 lat temu w Belgii i przeprowadzany jest obecnie w 15 krajach. W Polsce była to jego druga edycja.

Wyniki ponad 7000 nadesłanych ankiet analizowane są przez zespół ekspercki, który na tej podstawie układa ranking najbardziej atrakcyjnych pracodawców. W tym roku, Mercedes-Benz Polska został uznany za jedno z trzech najbardziej atrakcyjnych przedsiębiorstw, co stanowi awans względem zeszłorocznych wyników, kiedy firmie przyznano czwarte miejsce.

Galę, która odbyła się 15 marca w Warszawie poprowadziła znana dziennikarka i laureatka wielu nagród publiczności, Monika Richardson. Statuetkę dla Mercedes-Benz Polska odebrał Peter Schymon, Wiceprezes i Dyrektor Finansowy firmy.

„To dla nas bardzo duże wyróżnienie, jestem dumny mogąc odbierać tą nagrodę” – mówi Schymon. – „Cieszę się, że jesteśmy dobrze postrzegani na rynku. Zadowoleni pracownicy, którzy lubią swoje zajęcie to nie tylko dobra atmosfera w biurze. Bardzo pozytywnie wpływa to także na efektywność i jakość działalności całego przedsiębiorstwa. Jest to coś, na czym naszej firmie szczególnie zależy. Zgodnie z naszą dewizą - >>The best or nothing<<”.