28
maja
2014
|
02:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Sprinter samochodem polskich kupców

Kolejną grupą zawodową, której serca podbił Sprinter okazali się polscy kupcy.  22 maja podczas uroczystej gali, pojazd ten został zwycięzcą konkursu „Złote Paragony – Nagroda Kupców Polskich”, w kategorii „Samochód Kupca”.

W dniu 22 maja 2014 już po raz czwarty przyznane zostały Złote Paragony. W konkursie zaprezentowano te produkty i usługi, które w sposób szczególny wpłynęły w ubiegłym roku na rozwój handlu detalicznego w Polsce i nagrodzić te, które według nich wyróżniały się największą konkurencyjnością na rynku. Produkty oceniane były za pomocą ankiet nadsyłanych przez czytelników magazynu „Hurt i Detal”, pochodzących z całej Polski i reprezentujących wszystkie gałęzie handlu detalicznego i hurtowego.

Mercedes-Benz otrzymał statuetkę w kategorii „Samochód Kupca” za dostawczy model
Sprinter 316 CDI Furgon.

„Bardzo cieszę się, że Kupcy docenili główne walory Sprintera, czyli niezawodność, praktyczność oraz niskie koszty eksploatacji” – mówi Piotr Wójcik, Marketing Manager, który odbierał statuetkę. – „Są to cechy najważniejsze dla spokojnego prowadzenia handlu w branży FMCG, gdzie liczy się szybka dostawa, zaś koszty odgrywają dużą rolę. Wielu kupców osobiście jeździ swoimi samochodami dostawczymi, dlatego przy wyborze pojazdu nie bez znaczenia pozostaje bezpieczeństwo. Dlatego razem z nowym Sprinterem w zeszłym roku, wprowadziliśmy serię systemów takich jak Asystent Wiatru Bocznego, czy też Asystent Pasa Ruchu, zapewniające maksymalny możliwy stopień bezpieczeństwa”.

Nowy Sprinter jest udoskonaloną wersją swego poprzednika. 4-cylindrowy silnik Diesla o mocy 163-ech KM zapewnia tak istotną dla samochodów dostawczych wydajność z ekonomiczną eksploatacją. Komfort podczas jazdy zapewniać może unikatowa, 7-biegowa automatyczna skrzynia biegów. Dużą ładowność zapewnia kilka wariantów przestrzeni ładunkowej. Ścianka działowa i płaska podłoga z uchwytami zabezpieczają towar przed przesuwaniem. Prawdziwą nowością w modelu są zastosowane w nim systemy bezpieczeństwa, niwelujące efekt działania bocznego wiatru, ostrzegające kierowcę przed możliwą kolizją i zbaczaniem z pasa ruchu, a także kontrolujące ewentualne znajdowanie się innych pojazdów w tzw. „martwym polu”.

Kontakt: Aleksander Rzepecki, +4822 312 7223,
aleksander.rzepecki@daimler.com