09
marca
2016
|
01:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz triumfuje w rankingu bezawaryjności DEKRA

Modele Mercedes-Benz plasują się w czołówce najbardziej bezawaryjnych samochodów na rynku - wynika z najnowszej edycji raportu usterkowości aut używanych opublikowanego przez niemiecką organizację ekspercką DEKRA. Kolejny rok z rzędu Klasa C, Klasa E oraz GLK należą do najmniej awaryjnych pojazdów, a Klasa B, CLS, SLK oraz ML uzyskały najwyższe wskaźniki bezawaryjności w swoich segmentach.

Raport powstał na podstawie wyników 15 milionów badań technicznych, w ciągu ostatnich 2 lat przeprowadzanych przez stacje kontroli pojazdów DEKRA w Niemczech. Wyniki podzielono na 9 segmentów, a w każdym z nich wyszczególniono trzy grupy przebiegów: do 50 tys. km, od 50 do 100 tys. km oraz 100-150 tys. km. Dla każdego modelu określa się wskaźnik bezawaryjności, uwzględniający odsetek egzemplarzy bez usterek oraz tych z poważnymi wadami. Nie są tu brane pod uwagę typowe zaniedbania użytkowników, takie jak zużycie ogumienia czy piór wycieraczek.

W tegorocznym raporcie DEKRA pierwsze miejsca w wybranych grupach przebiegów zajęły cztery modele Mercedes-Benz.

Klasa B (rocznik 2011) okazała się najlepszym vanem spośród 47 sklasyfikowanych pojazdów z przebiegami do 50 i od 50 do 100 tys. km.

Klasa CLS (rocznik 2010) zwyciężyła wśród aut klasy wyższej/luksusowych z przebiegami do 50 i od 50 do 100 tys. km, pokonując 15 innych samochodów.

Klasa SLK (rocznik 2011) została najlepszym wozem sportowym z przebiegiem do 50 tys. km wśród 17 badanych modeli.

Klasa M (rocznik 2011) to z kolei najlepszy SUV z przebiegami do 50 i od 50 do 100 tys. km; w tej kategorii sklasyfikowano aż 53 samochody.

Łącznie, miejsca na podium - wśród aut o najwyższym wskaźniku bezawaryjności - uzyskało dziewięć modeli spod znaku trójramiennej gwiazdy. Poza wspomnianymi pojazdami są to: Klasa E, Klasa C, GLK, Vito/Viano oraz Sprinter. Ponadto, Klasa E zdobyła tytuł wicelidera całego rankingu na podstawie uśrednionych statystyk ze wszystkich kategorii.

Warto przypomnieć, że Mercedes-Benz już po raz kolejny triumfuje w raporcie DEKRA. W minionych latach równie wysokie noty zdobywały m.in. Klasa B, Klasa C, Klasa E oraz GLK. Wyniki te mają zresztą odzwierciedlenie w opiniach właścicieli egzemplarzy z rynku wtórnego - używane Mercedesy często są dla nich najbardziej godnym zaufania wyborem spośród samochodów segmentu premium.
 
Kontakt:
Aleksander Rzepecki Tel. +22 / 312 72 23
aleksander.rzepecki@daimler.com