13
września
2016
|
02:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Unimog U 218 oraz U 5023 na XXIX Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich - ENERGETAB

W Bielsko-Białej, przy al. Armii Krajowej 220, w dniach 13.09 (wtorek) - 15.09.2016r. (czwartek) odbędą się XXIX Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie – ENERGETAB.

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w tym roku firma Mercedes-Benz podczas wyżej wymienionych Targów, wystawia 5 swoich pojazdów. ENERGETAB 2016 to idealna okazja do przyjrzenia się bliżej pojazdom takim jak Actros 4145 AK 8x8, Unimog U 218 oraz U 5023, warsztatowy Sprinter 319 CDI, a także Vito 111 z zabudową pogotowia energetycznego.

Na szczególną uwagę zasługują 2 specjalizowane  pojazdy zbudowane na podwoziach Mercedes-Benz Unimog. Pierwszy z nich to najmniejszy z rodziny Unimogów U 218 zabudowany podnośnikiem koszowym firmy Oil&Steel Scorpion 15E. Przeznaczony jest dla firm energetycznych zajmujących się konserwacją i naprawą napowietrznych linii energetycznych przebiegających często w trudnym terenie z dala od siedzib ludzkich. Dzięki stałemu napędowi na wszystkie koła, wysokim prześwitom, dużym możliwościom wykrzyżowania osi i 3 blokadom mechanizmów różnicowych może dojechać tam, dokąd żaden pojazd szosowy nie ma szans się dostać, i to przy każdej pogodzie. Klęski żywiołowe wymagają szybkiej interwencji, tak by przerwy w dopływie energii elektrycznej  były jak najkrótsze.

Podnośnik koszowy firmy Oil&Steel napędzany jest od przystawki odbioru mocy Unimoga. Mieści on dwóch pracowników o łącznej masie z narzędziami do 200 kg, mogących pracować na maksymalnej wysokości 15,9 m lub przy wychyleniu bocznym do 10,3 m.

Drugim z eksponowanych pojazdów jest Unimog U 5023 o dużej mobilności. Wyposażony jest w silnik Euro VI o mocy 230 KM. Standardowy napęd na tylne koła może w razie potrzeby zostać uzupełniony o napęd przedniej osi. Dołączanie napędu przedniej osi i  blokowanie wszystkich 3 mechanizmów różnicowych może odbywać się bez zatrzymywania pojazdu. Aby zmniejszyć uszkodzenia gleby  podczas przejazdu na interwencje i polepszyć trakcję pojazd wyposażony jest w układ centralnego pompowania kół pozwalający na dopompowywanie lub obniżanie ciśnienia powietrza w ogumieniu, w zależności od potrzeb. Skrzynia biegów z grupą biegów terenowych zapewnia właściwą moc na kołach w każdych warunkach. Nawet przeszkody wodne nie stanowią dla tego pojazdu przeszkody. Bez żadnego przygotowania Unimog może brodzić w wodzie o głębokości do 80 cm. W przypadku ugrzęźnięcia z pomocą przyjdzie hydraulicznie napędzana wyciągarka ewakuacyjna. Znajduje ona również zastosowanie w pracy przy montażu przewodów elektrycznych. Samochód wyposażony jest ponadto w skrzynię ładunkową i niewielki żuraw.

Zapraszamy na nasze stoisko: L-7 nr 10 (teren zewnętrzny)

Do zobaczenia w Bielsko-Białej !