02
lutego
2011
|
01:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Vito dla WOŚP

Warszawa, 24 stycznia,  główna siedziba Mercedes-Benz Polska: podjeżdżają dwa Sprintery w barwach Wielkiej Orkiestry. Jurek Owsiak w towarzystwie instruktorów ratownictwa medycznego  wpada do salonu, w którym nagle robi się serdecznie i świątecznie. Z rąk prezesa Mercedes-Benz Polska odbiera kluczyki do sześcioosobowego  Vito 116 CDI i wsiada do samochodu.

"To nieporównywalna zmiana w stosunku do modeli, którymi jeżdziliśy dziesięć - dwanaście lat temu. Będzie nam służył do jazdy po całej Polsce, gdzie kształcimy nauczycieli z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Po to, by potem uczyli tego swoich uczniów w szkołach podstawowych" - cieszy się Jurek Owsiak. Ustępuje miejsca jednej z intsruktorek. Ania. Młoda kobieta też sie uśmiecha. "Nie ma problemu, jeżdżę przecież Sprinterem, więc Vito to nie wyzwanie" - mówi Ania.

Wzruszenia nie krył też Prezes Mercedes-Benz Polska, Jan Madeja: "Panie Jurku, robi Pan świetną robotę".

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od prawie 10 lat jest klientem Mercedes-Benz. W swojej akcji szkoleniowej z zakresu nauki pierwszej pomocy dla uczniów szkół podstawowych, którą objętą jest ponad milion dzieci , WOŚP używa Sprinterów. W 2010 Orkiestra zakupiła kolejne dwa pojazdy