23
sierpnia
2011
|
02:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Vito i Viano z zaawansowanym pakietem BlueEFFICIENCY

Podczas hamowania nowy system odzyskiwania energii przy udziale alternatora zamienia energię kinetyczną na elektryczną i magazynuje ją w akumulatorze. Dochodzi do "rekuperacji", czyli procesu odzyskiwania energii kinetycznej, traconej w postaci ciepła podczas hamowania. System zwiększa wydajność energetyczną pojazdu i sprzyja ograniczeniu zużycia paliwa oraz emisji dwutlenku węgla.

Jak to działa? Gdy tylko kierowca zdejmie nogę z pedału gazu lub naciśnie pedał hamulca, zwiększa się napięcie alternatora. Zostaje ono wykorzystane do ładowania akumulatora. Porcja dodatkowej energii pozwala na zmniejszenie obciążenia silnika, który nie musi napędzać alternatora - na przykład podczas przyspieszania lub korzystania z odbiorników prądu.

Zaawansowany pakiet BlueEFFICIENCY to element standardowego wyposażenia wszystkich wersji Viano, Vito Kombi oraz osobowych odmian Vito.

W przyszłość z BlueEFFICIENCY

BlueEFFICIENCY został opracowany przez specjalistów Mercedes-Benz z myślą o rozwoju mobilności w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Termin ten obejmuje szereg innowacyjnych technologii, których działanie owocuje odczuwalną redukcją zużycia paliwa i emisją szkodliwych substancji. BlueEFFICIENCY obejmuje m.in.: ekonomiczne, 4-cylindrowe silniki CDI w dwóch wersjach mocy, nowoczesny turbodiesel V6 CDI z automatyczną skrzynią biegów, zoptymalizowane pod kątem zużycia paliwa 6-biegowe przekładnie mechaniczne ECO Gear, a także inne dodatki, zależnie od modelu.